• 04/07/2022 04:05

Noční vlaky ve Francii: spojení Paris-Tarbes bude spuštěno 10. prosince

ByAdmin

Zář 13, 2021 , , ,
Stránka navštívena: 2438
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 11 Sekund

Byl to generální ředitel SNCF Jean-Pierre Farandou, který to oznámil tuto neděli 12. září: noční vlak spojující Paříž s Tarbes přes Toulouse bude spuštěn 10. prosince. Je to druhý noční vlak, který se má znovu zavést po Paris-Nice jako součást vládního stimulačního plánu.

Je to trochu dříve, než se očekávalo: původně oznámeno na rok 2022, návrat nočního železničního spojení Paris-Tarbes přes Toulouse bude konečně v provozu od 10. prosince. To řekl generální ředitel SNCF Jean-Pierre Farandou v neděli v Le Grand Jury RTL-Le Figaro-LCI.

Paris-Tarbes bude uveden na trh 10. prosince tohoto roku. Budeme mít vlak, který bude jezdit Paříži, Toulouse a do středu Pyrenejí.
Jean-Pierre Farandou, generální ředitel SNCF

Noční vlak Paříž-Nice byl v květnu znovu spuštěn, po více než třech letech přerušení provozu, jehož opětovné uvedení do provozu chtěla jako výkladní skříň francouzskou vládu, která doufá, že v příštích letech vytvoří tucet nočních linek, jako jinde v Evropě.

Stát vyčlenil 100 milionů eur na obnovení nočních vlaků a úpravu dílen, aby tyto dvě linky znovu spustil.

” Paris-Nice je skutečný úspěch, jsme velmi rádi, že jsme jej na žádost vlády znovu spustili. Je to 24 000 cestujících, tedy skutečný komerční úspěch, ” dodal Jean-Pierre Farandou.

Cílem vlády je znovu spustit deset nočních vlaků do roku 2030. V Occitanii by města Montpellier, Perpignan a Narbonne pravděpodobně do této lhůty přijali vlastní noční vlaky, které by spojovali oblast.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %