Rhein-Ruhr-Express, foto DB Enginering

Německý subjekt National Express Group bude v příštích 10 letech provozovat dvě železniční tratě ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, oznámil v pondělí poskytovatel dopravy se sídlem ve Spojeném království. Kontrakt má hodnotu 1 miliardy eur.

Reklamy

Dohoda umožní National Express Rail GmbH provozovat Rhein-Ruhr-Express (RRX) linky RE1 a RE11 do roku 2033. Společnost poprvé převzala provoz v únoru 2022 po uzavření nouzové smlouvy v důsledku odchodu Abellio Rail. National Express Rail nyní provozuje tři linky na základě dlouhodobých smluv v oblasti RRX, protože má ve svém portfoliu také Rhine Munster Express. Společnost říká, že nyní bude pracovat na „odemknutí provozních synergií“.

National Express Group působí na 11 trzích po celém světě, především prostřednictvím autokarových služeb. V Německu však nabízí železniční služby. V roce 2021 měla tato obchodní jednotka 8procentní podíl na tržbách společnosti. V oblasti RRX funguje National Express Rail spolu s DB Regio a VIAS Rail. National Express Rail se letos ve své německé oblasti působnosti zaměřuje na 20 milionů vlakových kilometrů.

foto DB Enginering

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading