• 07/07/2022 07:11

Miliony investovány do sítě cyklostezek

Prezentace sítě cyklostezek
Stránka navštívena: 1042
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 55 Sekund

Cyklistika v Burgenlandu by se měla stát atraktivnější. V roce 2018 vytvořil stát Burgenland „hlavní plán pro cyklistiku“. Cílem je do roku 2030 zdvojnásobit počet jízd na kole. Stát do toho hodlá v příštích pěti letech investovat zhruba 25 milionů eur.

Téma cyklistiky je podle Transport Landerat Heinrich Dorner, SPÖ důležitým bodem v celkové dopravní strategii státu. Nová cyklistická síť by měla v příštích pěti letech zatraktivnit cyklistiku v Burgenlandu. “Chceme tuto dynamiku přenést z turistické cyklistiky do každodenní cyklistiky.” Víme, že spousta tras má méně než pět kilometrů, jinými slovy, jsou to trasy, které lze vždy projet na kole, “říká Dorner.

Cyklotúra Neusiedlersee je jednou z hlavních turistických cyklotras
Cyklotúra Neusiedlersee je jednou z hlavních turistických cyklotras

Cyklostezky rozdělené do tří kategorií

Byl zpracován koncept skládající se z turistických cyklotras a tras pro každodenní cyklistiku. Cyklostezky byly nyní digitalizovány a rozděleny do tří kategorií. “Každodenní cyklostezky a tři hlavní turistické cyklostezky – to je cyklostezka Neusiedlersee na severu, prohlídková trasa okolo Sonnenlandu, která byla předefinována uprostřed, a rajská trasa.” Tvoří první kategorii. Celostátně významné turistické cyklostezky, jako je cyklostezka z třešňového sadu, patří do kategorie dvě a všechny ostatní místní důležité cyklotrasy do kategorie tři. “ Celkem by mělo vyrůst nových, nebo doznat změn těch současných tras na 49 cyklostezek.

350 opatření na zlepšení cyklostezek

Kategorizace je základním bodem implementace, řekl Dorner. “V této analýze bylo také důležité provést analýzu slabých míst, tj. tam, kde musíte selektivně přijímat strukturální opatření.” Celkem je učiněno více než 350 opatření k odstranění těchto slabých míst a jejich nápravu. ”

V příštích pěti letech má být do nově navržené cyklistické sítě investováno 25 milionů eur. Existuje samostatný balík, což znamená, že pro tento projekt je toho hodně k dispozici, zbytek podle krajského dopravního úřadu pochází ze stavebního odboru.

ÖVP: Rosner plány země vítá

Mluvčí provozu ÖVP Georg Rosner uvítal plánované zvýšení atraktivity a kvality sítě burgenlandských cyklostezek. Zejména pro cyklovýlety s dětmi je důležité, aby byly k dispozici co nejbezpečnější cesty. Stále je co dělat, říká Rosner.

Zelení vítají rozšíření, chybějící mezery

Zelení vítají skutečnost, že každodenní síť cyklostezek v Burgenlandu se vážně rozšiřuje a že významně přispívá ke snižování CO2, uvádí se ve vyjádření strany. „Je důležité nezapomenout na rychlá cyklistická spojení mezi obcemi,“ varovala mluvčí Burgenlandu Regina Petrik s odkazem na chybějící „cyklostezku“ mezi Trausdorfem a Eisenstadtem.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %