Letiště v Kodani se připojilo k poradnímu výboru společnosti Heart Aerospace

Největší letiště ve Skandinávii, letiště v Kodani, se připojilo k Poradnímu výboru společnosti Heart Aerospace, aby poskytlo informace o návrhu, vývoji a komercializaci regionálního elektrického letadla švédské společnosti ES-30.

Industry Advisory Board společnosti Heart Aerospace se skládá z leteckých společností, vlád, leasingových společností a letišť z celého světa, z nichž každé představuje klíčovou část leteckého ekosystému nezbytného pro podporu elektrifikace letecké dopravy.

„Eliminace uhlíkových emisí z letectví bude v příštích desetiletích jednou z oblastí, na které se kodaňská letiště zaměřují, a abychom uspěli, musíme se spojit s našimi zainteresovanými stranami, abychom urychlili jejich cestu k čisté nule. Vstup do Industry Advisory Board společnosti Heart Aerospace nám dává jedinečnou pozici pro plánování infrastruktury potřebné pro elektrické letectví a podporu Net Zero ambicí našich partnerů,“ řekl Jesper Jacobsen, vedoucí rozvoje udržitelného rozvoje na kodaňském letišti.

Vizualizace letadla ES-30 Heart Aerospace

Letiště v Kodani je mezinárodní letiště obsluhující dánské hlavní město a s přibližně 30 miliony cestujících ročně (2019) je důležitým uzlem pro skandinávské dopravce, jako jsou SAS a Norwegian. Letiště v Kodani také provozuje menší regionální letiště Roskilde.

Dánská vláda oznámila svůj záměr učinit do roku 2030 všechny vnitrostátní lety bez fosilních paliv.

Skandinávie vede cestu k Net Zero s ambiciózními mandáty, jako je ten od dánské vlády. Letiště jsou klíčem k elektrifikaci letecké dopravy a informace z největšího uzlu v regionu budou cenným příspěvkem nejen pro Heart Aerospace, ale pro všechny členy našeho poradního sboru,“ řekl Simon Newitt, prezident a obchodní ředitel společnosti Heart Aerospace.

Heart Aerospace vyvíjí ES-30, regionální elektrické letadlo se standardní kapacitou 30 cestujících poháněné elektromotory s energií získanou z baterie. ES-30 bude mít plně elektrický dolet s nulovými emisemi 200 kilometrů, prodloužený dolet na 400 kilometrů s 30 cestujícími a flexibilitu pro let až 800 kilometrů s 25 cestujícími, to vše včetně typických rezerv leteckých společností.

Heart Aerospace má celkem 250 pevných objednávek na ES-30 s opcemi a právy na nákup dalších 120 letadel. Společnost má také prohlášení o záměru pro dalších 91 letadel.

Foto Heart Aerospace

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Letiště v Kodani se připojilo k poradnímu výboru společnosti Heart Aerospace

  1. Letiště v Kodani se připojilo k poradnímu výboru společnosti Heart Aerospace – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 06/11/2023 at 10:14

    […] Continue reading Letiště v Kodani se připojilo k poradnímu výboru společnosti Heart Aerospace … […]

Comments are closed.

%d