• 19/05/2022 00:05

Tchaj-wan hlásí vpád čínského armádního letadla do své zóny protivzdušné obrany

Stránka navštívena: 45
0 0
Doba čtení příspěvku:50 Sekund

Ministerstvo národní obrany Tchaj-wanu oznámilo zachycení čínského protiponorkového letounu Shaanxi Y-8 ve své zóně protivzdušné obrany dne 3. dubna 2022. 

Námořní hlídkový letoun letectva Lidové osvobozenecké armády vstoupil do identifikační zóny protivzdušné obrany (ADIZ) z jihozápadu, na okraji střední linie, která odděluje Tchajwanský průliv, poblíž ostrovů Pratas kontrolovaných Tchaj-wanem. Čína suverenitu Tchaj-wanu neuznává a úžinu, která odděluje ostrov od kontinentu, považuje za součást svých teritoriálních vod. 

Tchajwanské letectvo (ROCAF) reagovalo vysláním bojové vzdušné hlídky, aby vetřelce zadrželo. Byla vydána rádiová varování a byly nasazeny raketové systémy protivzdušné obrany, aby sledovaly let čínského letadla. Přestože k těmto událostem dochází téměř denně, tchajwanská prezidentka Tsai Ing-wen nedávno vyzvala ostrovní armádu ke zvýšené ostražitosti tváří v tvář současné invazi Ruska na Ukrajinu.  

“Vzhledem k zahraničním silám, které mají v úmyslu zmanipulovat situaci na Ukrajině a ovlivnit morálku tchajwanské společnosti, musí všechny vládní jednotky posílit prevenci kognitivní války zahájené zahraničními silami a místními kolaboranty,” řekl Tsai na setkání koncem února 2022.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %