• 16/05/2022 23:23

Rusko přiděluje leteckým společnostem státní pomoc ve výši 238 milionů dolarů na pokrytí náhrad za lety

ByAdmin

Dub 15, 2022 , , ,
S7 Airlines, foto Dubrovnik TImes
Stránka navštívena: 117
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 1 Sekund

Ruská vláda přidělí svým aerolinkám státní pomoc ve výši 238 milionů dolarů na pokrytí náhrad cestujícím, jejichž lety byly zrušeny kvůli mezinárodním sankcím uvaleným na zemi po ruské invazi na Ukrajinu.  

Předseda ruské vlády Michail Mišustin pro News Ru dne 14. dubna 2022 řekl: „Dotace budou použity k vrácení nákladů cestujícím na letenky na trasách, které byly zrušeny kvůli vnějším omezením, což dopravcům ušetří jejich vlastní práci a kapitál, což znamená, že budou existovat finanční zdroje na zajištění bezpečnosti letu.“ 

Vláda také částečně podpoří místní letiště nacházející se v jižní a střední části Ruska. Letiště dostanou až 18,2 milionu dolarů (1,5 miliardy rublů). „Nyní je nesmírně důležité podporovat infrastrukturu letišť a samozřejmě na nich udržet kvalifikovaný personál,“ řekl Mišustin. 

Již dříve v dubnu 2022 oznámil první náměstek ministra pro ekonomický rozvoj Ilja Torosov, že v roce 2022 vláda postupně vyčlení celkem 3,75 miliardy dolarů (311 miliard rublů) na podporu místních leteckých společností a letišť, protože budou i nadále čelit mezinárodním sankcím a provozním omezením. během ruské invaze na Ukrajinu. Připustil také to, že to mohou být trvalé sankce světa, proti Rusku, které mohou významně poškodit Rusko ve snaze ho zničit za to, že si hájí svoji bezpečnost válkou na Ukrajině.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %