• 18/05/2022 22:33

Qantas obnoví klokaní spojení Sydney a Londýna přes Petrh a Singapur s A380

ByAdmin

Bře 14, 2022 , , , , ,
Stránka navštívena: 81
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 35 Sekund

Vzhledem k tomu, že se letecká doprava po pandemii stále zotavuje, společnost Qantas obnovuje svou plnou prvotřídní službu na A380. Qantas v současné době operuje se třemi letadly A380, přičemž čtvrté opustí skladiště v Kalifornii, kde byla v posledních dvou letech uzemněna.

Modernizací prošly A380

Letecká společnost využila dvouletou pauzu v létání způsobenou pandemií k modernizaci letadla A380 zvýšením počtu prémiových sedadel a rekonstrukcí kabin.

Letadla A380 mají překonfigurovanou kabinu business třídy se 70 modernizovanými business sedadly a rozšířenou prémiovou ekonomickou sekci s 60 sedadly, oproti původním 35, a také modernizované kabiny Economy a First.

Salonek na horní palubě také prošel kompletní modernizací se stánkovým sezením pro 10 osob, samoobslužným barem a možností objednat si nápoje a občerstvení.

Letecká společnost znovu otevře své mezinárodní obchodní salonky v Sydney a Melbourne, jakmile se vrátí více cestujících. Letecká společnost také plánuje vrátit své první salonky v Austrálii, které během pandemie fungovaly jako hybridní salonky First/Business Lounge, na plnou prémiovou nabídku.

„Víme, že našim zákazníkům chyběl zážitek z cestování Qantas A380 stejně tak, jako našemu týmu, že jim ho mohl poskytnout, takže je fantastické, že jsme zpět ve vzduchu s našimi prémiovými kompletními službami na těchto nově zrekonstruovaných letadlech,“ Stephanie Tully, hlavní zákaznická ředitelka Qantas, uvedla v prohlášení.

Aby těch dobrých zpráv nebylo málo, Qantas také po více než dvou letech vrací svou ikonickou Kangaroo Route. Od června 2022 mohou cestující Qantas létající do Londýna ze Sydney nyní tranzitovat přes Perth nebo Singapur.

Obnova mezinárodních spojů byla těžká

Když Qantas v listopadu 2021 obnovil své mezinárodní spoje, vybral si Darwin jako tranzitní bod na letech do Londýna. Australský vlajkový dopravce obvykle létá na trase z Perthu. Západní Austrálie však měla jedno z nejpřísnějších a nejdelších omezení na světě , své hranice otevřela teprve 3. března 2022. Dne 15. února 2022 musela letecká společnost rozšířit používání Darwinu jako tranzitního bodu do Londýna kvůli „nejistotě“ ohledně otevření hranic se Západní Austrálií.

Na tiskové konferenci o pololetních výsledcích Qantas dne 24. února 2022 řekl generální ředitel Qantas Alan Joyce místním médiím, že před oficiálním otevřením hranic Západní Austrálie dne 3. března 2022 nemohla vláda WA poskytnout letecké společnosti jistotu, že se hranice otevřou. do 27. března 2022, kdy měly být první lety Qantas přes Perth naplánovány znovu.

Joyce tehdy řekl, že Kangaroo trasa přes Perth bude restartována v červnu 2022 poté, co dodrží svůj závazek s Darwinem. Qantas potvrdil plány AeroTime 14. března 2022. “Byli jsme velmi ohromeni tím, jak spolupracovali s obchodem, aby to udělali, a zavázali jsme se, že tam zůstane do června,” řekl Joyce. „…od 19. června začíná Perth-Londýn a 22. června začíná Perth-Řím. Takže oba budou od té doby fungovat, takže si myslím, že jsme si docela jisti, že to pro nás bude fungovat velmi dobře.“ Joyce také potvrdil, že letecká společnost vrací trasu Sydney-Singapur-Londýn na A380.

„Záměrem je zprovoznit A380 na trase Sydney-Singapur-Londýn, takže jsme potřebovali mít maximální kapacitu, aby to fungovalo, a přesně ve stejnou dobu plánujeme spustit A 380 plně překonfigurované. Do té doby budeme mít tři letadla. Můžeme provozovat Sydney-Singapur-Londýn denně a to bude pro cestující docela vzrušující.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %