• 17/05/2022 00:40

Nedostatek personálu, více než 2 500 zrušení letu Southwest Airlines a pokles cen akcií

ByAdmin

Říj 13, 2021 ,
Stránka navštívena: 2310
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 32 Sekund

Southwest Airlines oznamuje, že tento týden obnoví běžný provoz poté, co od minulé soboty zrušila více než 2500 letů pro cestující. Jeden z největších nízkonákladových dopravců ve Spojených státech vysvětluje potíže špatným počasím a problémy s leteckým provozem na Floridě.

Společnost Southwest Airlines zrušila minulou neděli celkem 1 124 letů . Bylo to téměř 30 procent všech plánovaných letů společnosti. V sobotu bylo navíc zrušeno přes 800 letů a dalších 588 bylo zrušeno minulé pondělí, uvádí server flightaware.com.

Nedostatek personálu a snížení letů oznámené na konci podzimu

Provozní ředitel Mike Van de Ven na konci víkendu oznámil zaměstnancům, že náhlá zrušení letu měla za následek nedostatek zaměstnanců. Situace může také vést ke snížení počtu letů, které měl dopravce provozovat v listopadu a prosinci.

Ceny akcií Southwest Airlines po těchto infornacích klesly o 4,3 procenta. „Pracujeme na stabilizaci našem provozu. Očekáváme, že v průběhu tohoto týdne obnovíme normální služby,“ ujistil dopravce v dalším prohlášení.

Asociace pilotů Southwest Airlines (SWAPA) popřela spekulace sociálních médií, že by odvolání bylo způsobeno některými jejich protesty. V sobotu dokonce vyšlo prohlášení, že provozní potíže nebyly důsledkem žádné oficiální ani neoficiální akce.

FAA potvrzuje komplikace v oblasti Jacksonville

Alan Kasher, výkonný viceprezident Southwest Airlines, v neděli ráno řekl zaměstnancům, že rozsah narušení je nepředvídatelný. Neočekávaný počet zpoždění vede k nedostatku zaměstnanců a někdy i přesčasům v důsledku delších pracovních dnů. Provedli jsme úpravy letového řádu, ale obnovení tras bude nějakou dobu trvat – napsal Kasher na intranetu dopravce.

Federální letecký úřad (FAA) mezitím uvedl, že od pátku nebyl hlášen žádný nedostatek letového provozu. Podle zprávy FAA došlo ke zpoždění a zrušení letu jen na několik hodin v pátek odpoledne kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám, vojenskému výcviku a omezenému počtu personálu v oblasti Jacksonville. Národní regulační orgán to však již dříve signalizoval někteří dopravci mají problémy s plánováním svých letů kvůli nedostatku letadel a posádek.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %