• 19/05/2022 00:37

Bombardier ruší objednávky ruských tryskáčů uprostřed sankcí, uvedla agentura Reuters

ByAdmin

Bře 24, 2022 , ,
Stránka navštívena: 72
0 0
Doba čtení příspěvku:47 Sekund

Kanadský výrobce business jetů Bombardier řekl, že zrušil objednávky ruských výkonných tryskových letadel kvůli sankcím uvaleným na Rusko po jeho invazi na Ukrajinu, řekl generální ředitel Bombardieru Eric Martel reportérům agentury Reuters na akci v Montrealu 23. března 2022. 

Martel však uvedl, že výrobce je optimistický, pokud jde o nahrazení případných zrušených objednávek ruských tryskáčů nákupy od jiných zákazníků. Dodal, že poptávka po výkonných tryskách zůstává silná a situace je pod kontrolou. Zpráva  Montreal Gazette uvedla, že zhruba 250 obchodních letadel Bombardier vlastní ruští zákazníci. Bombardier má podle výrobce celosvětovou flotilu přibližně 5000 tryskových letounů v provozu. Tato zpráva přichází téměř měsíc poté, co se Bombardier připojil k Boeingu, Airbusu a Embraeru a pozastavil veškeré aktivity s ruskými klienty během ruské invaze na Ukrajinu. 

„Bombardier pozastavil veškeré aktivity s ruskými klienty, včetně všech forem technické pomoci. Budeme i nadále dodržovat mezinárodní zákony, předpisy a sankce, jak se budou vyvíjet,“  oznámila společnost v prohlášení ze 4. března 2022.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %