• 18/05/2022 22:03

Pohotovost strojvedoucího zabránila obrovské tragédii, zachránil několik životů

Stránka navštívena: 52
0 0
Doba čtení příspěvku:59 Sekund
Řidič, 29-letý státní příslušník Moldavska, vedl ve směru k obci Veľaty (okr. Trebišov) dálkový autobus, ve kterém se v té době nacházelo 19 osob.
Podle dosavadních zjištění policie však řidič nerespektoval výstrahu udávanou dvěma červenými, střídavě přerušovanými světly přejezdového zabezpečovacího zařízení, navíc měl v dostatečný rozhled a výhled na přijíždějící vlak, ale přesto najel s autobusem do prostoru železničního přejezdu, na kterém se v době jeho přejezdu spustily všechny závory a autobus tak zůstal zaklíněný na železničním přejezdu.
Strojvedoucímu přijíždějícího osobního vlaku se díky použití rychločinného brzdění, naštěstí, podařilo vlak zastavit 15 metrů před železničním přejezdem.
Řidič s autobusem za pomoci kolemjdoucího řidiče opustil prostor přejezdu, který mu zvednutím závory umožnil odjed. Řidič tak s autobusem, jako kdyby se ani „nechumelilo“, pokračoval v jízdě směrem k Trebišovu.
Zastavili ho však policisté Obvodního oddělení Policejního sboru Michaľany, podrobili dechové zkoušce, avšak přítomnost alkoholu se u něj nepotvrdila. Dechová zkouška byla negativní i u strojvedoucího. Ke zraněním žádné osoby, naštěstí, nedošlo.
Nezodpovědného řidiče autobusu policisté omezili na osobní svobodě a po provedení nezbytných procesních úkonů umístili do cely policejního zajištění.
Pověřený příslušník Policejního sboru 29-letého řidiče obvinil z trestného činu všeobecného ohrožení.
Policie SR – Košický kraj 
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %