05/08/2021

Konec EL-Al z Izraele už neodletí

Stránka navštívena: 306
0 0
2 min read
Stránka navštívena: 307
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 3 Sekund

Jedna z mnoha aerolinek, která neustála krizi, tak se dá označit Izraelská aerolinka. V prvním čtvrtletí firma prodělala 125 milionů euro a nyní potřebuje finanční injekci (ve formě půjček, záruk a zvýšení vlastního kapitálu) v celkové výši kolem 350 milionů EUR – mimo jiné na pomoc cestujícím při ztrátě, náhrada za lety a placení dodavatelů.

Již v květnu nebyla společnost EL AL dočasně schopna dostát svým závazkům státnímu provozovateli letišť IAA, a proto musela pozastavit veškerý letový provoz. Začátkem června byla finanční překážka překonána. Poté však bylo oznámeno, že do 31. července nebylo plánováno žádné obnovení osobních letů EL-AL. Firma dosud nedostala státní podporu, v potížích byla už před pandemií koronaviru.

O problémech největší izraelské aerolinky informovala tamější média. Podle serveru Globes je za zastavením letů hlavně spor s odborovým sdružením pilotů. Všechna letadla se postupně mají vrátit do Izraele a firma se připravuje na úplný konec. Přispělo k tomuto rozhodnutí i to, že vláda nedodržela to slibovala.

Podle šéfa odborové organizace pilotů firma neplní dohodu, kterou s piloty uzavřela na počátku pandemie. Piloti proto odmítli nastoupit na středeční lety (1.7.2020). Aerolinkám nepomáhá ani přísná karanténa v zemi: každý po příletu musí na dva týdny do izolace.

El Al zaměstnává přes 6 000 lidí, 80 % z nich má neplacené volno.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář