• 04/07/2022 01:53

Indický soud dočasně pozastavil příkaz k likvidaci SpiceJet

Boeingy 737 MAX SpiceJet na letišti v Novém Dílí
Stránka navštívena: 126
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 14 Sekund

Probíhající soudní spor o poplatky za údržbu motoru ve výši 24 milionů dolarů mezi nízkonákladovou leteckou společností SpiceJet a poskytovatelem služeb MRO se sídlem v Curychu SR Technics pokračuje. Nejvyšší soud Indie dočasně pozastavil vydání příkazu nižšího soudu, který požaduje, aby dopravce ukončil operace a urovnal spor. 

Dne 28. ledna 2022 Nejvyšší soud pozastavil příkaz vrchního soudu v Madrasu proti SpiceJet, aby usnadnil vyrovnání mezi leteckou společností a Credit Suisse, švýcarskou společností poskytující finanční služby jednající jménem SR Technics. Pozastavení je však pouze dočasné, protože indický dopravce dostal na vyřešení problému tři týdny navíc.  

Spor mezi SpiceJet a SR Technics se rozhořel poté, co nízkonákladový dopravce údajně nedodržel smluvní podmínky, které byly podepsány v listopadu 2011, a nezaplatil 24 milionů dolarů za služby údržby motorů své flotily letadel Boeing 737.  

Poskytovatel MRO vstoupil do partnerství se společností Credit Suisse, která zahájila právní kroky proti společnosti SpiceJet a požádala soud o likvidaci aktiv letecké společnosti k pokrytí údajných nezaplacených poplatků.  

Letecký dopravce se proti žalobě postavil a tvrdil, že švýcarská společnost údajně neměla povolení indického úřadu pro civilní letectví (DGCA) poskytovat určité služby údržby motorů. To by znamenalo, že společnost SR Technics porušila podmínky smlouvy. 

V prosinci 2021 vydal Nejvyšší soud v Madrasu příkaz ve prospěch Credit Suisse. Příkaz dal zelenou likvidaci majetku SpiceJet za dlužnou platbu. V reakci na to se indická letecká společnost odvolala, ale její pokus byl zamítnut Nejvyšším soudem 11. ledna 2022. Letecká společnost podala na konci ledna 2022 odvolání k Nejvyššímu soudu.  

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %