• Pá. Srp 19th, 2022

Honda do roku 2030 vyvíjí tři nové platformy pro elektromobily

Stránka navštívena: 126
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 26 Sekund

Honda Motor Co plánuje do roku 2030 postavit miliony elektrických vozidel (EV) s využitím tří nových vyhrazených platforem, přičemž jedna bude vyvinuta společně s americkým partnerem General Motors Co. řekl nejvyšší představitel japonské automobilky.

Shinji Aoyama, globální šéf elektrifikace společnosti Honda, ve čtvrtek agentuře Reuters řekl, že firma představí v Japonsku v roce 2024 elektrické mini užitkové vozidlo postavené na nové platformě malého elektromobilu. V roce 2026 bude následovat plnohodnotný elektrický model v Severní Americe na nové velké platformě.

Obě platformy budou použity pro další modely

Ve videohovoru Aoyama řekl, že třetí platforma, kterou popsal jako „střední velikost“, bude sdílena s General Motors od roku 2027. Obě společnosti na začátku dubna uvedly, že budou společně vyvíjet „cenově dostupná elektrická vozidla“ pro globální trhy, ale zveřejnily několik dalších podrobností. “Zda budou založeny na architektuře Honda nebo na platformě GM, nebylo rozhodnuto,” řekl Aoyama.

“Neřešili jsme, které rostliny (nebo) co se bude vyrábět,” dodal. “Ale podělíme se o účet procesu” pro výrobu, “abychom umožnili výrobu automobilů v závodech Honda nebo GM.” GM vyrábí dvě prémiová elektrická SUV pro Hondu v Severní Americe, počínaje rokem 2024, na základě specializované platformy EV, která je základem GM Cadillac Lyriq.

Aoyama řekl, že Honda souhlasila s použitím baterie Ultium nové generace od GM, ačkoli specifikace nebyly dokončeny. Japonská automobilka však neplánuje účastnit se společného podniku GM Ultium na baterie s jihokorejským LG Energy Solution, sdělil. Honda uvedla, že do roku 2030 plánuje celosvětově vyrobit dva miliony elektrických vozidel, včetně modelů střední velikosti vyvíjených s GM.

Aoyoma uvedl, že Honda se zaměřuje na severoamerickou produkci 750 000 až 800 000 elektrických vozidel v roce 2030 a přibližně stejně v Číně a dalších 400 000 až 500 000 v Japonsku a na dalších trzích.

Podobné články k tématu  Stávka v Solaris je u konce. Strany dosáhly dohody

Reuters

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi