• 07/07/2022 06:11

FlixMobility kupuje americkou legendu Grayhound Lines

ByAdmin

Říj 22, 2021 , , ,
Stránka navštívena: 574
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 35 Sekund

Společnost FlixMobility kupuje americkou legendu Grayhound Lines včetně jejího vozového parku, ochranných známek a některých dalších aktiv a závazků.

Greyhound v současné době spojuje přibližně 2 400 destinací po celé Severní Americe s téměř 16 miliony cestujících ročně. Flixbus tak výrazně rozšíří svou síť v Severní Americe a pokračuje ve své ambici vytvoření a udržení největší světové přepravní sítě. Flixbus se tak stává dle své velikosti dominantním hráčem na trhu v dálkové dopravě v Severní Americe.

Greyhound v současné době spojuje více než 1 700 autobusy přibližně 2 400 destinací po celé Severní Americe a ročně přepraví téměř 16 milionů cestujících. „Greyhound je ikonický byznys, který je díky své jedinečné národní síti spojujícíc komunity po celém kontinentu součástí života v Severní Americe více než jedno století. Jsme hrdí na významný vývoj, který jsme pro obchodní model Greyhound udělali, včetně zavedení expresních tras, cen v reálném čase a management výnosů a nabídky pro zákazníky,” uvedl David Martin, výkonný ředitel FirstGroup.

André Schwämmlein, zakladatel a generální ředitel FlixMobility, řekl: „Zákazníci v Severní Americe hledají cenově dostupnou, pohodlnou, chytrou a udržitelnou mobilitu. Dostatečná nabídka přitáhne výrazně více cestujících od soukromých aut ke sdílené meziměstské autobusové dopravě. Společně můžeme tuto poptávku uspokojit. I přesto, že se naše podnikání stále zotavuje z následků pandemie, zopakujeme úspěch, kterého jsme dosáhli již ve 36 zemích.

Jochen Engert, zakladatel a generální ředitel FlixMobility, uvedl: „Neustálé rozšiřování našich služeb prostřednictvím partnerství a akvizic bylo vždy nedílnou součástí naší růstové strategie pro budování naší přítomnosti na světovém trhu. Akvizice společnosti Greyhound je v USA velkým krokem vpřed. Týmy FlixBus a Greyhound sdílejí společnou vizi zpřístupnit chytrou, dostupnou a udržitelnou mobilitu všem.”

Dle řady kritiků si nyní společnost může dělat na trhu co chce, protože nemá fakticky pořádnou konkurenci a žádný státní úřad tomuto nedokázal včas zabránit. Obsadil trh v USA z 85% a Kanadě s až 90%, což z něj dělá extrémně velkého hráče na trhu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %