Provozovatel dálkových autobusů a dálkových vlaků Flix hlásil rekordní počet cestujících za letní měsíce.

Mezi dubnem a zářím více než 34 milionů lidí po celém světě využilo nabídky FlixBus, FlixTrain, Greyhound v Severní Americe a Kamil Koc v Turecku. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se počet cestujících zvýšil zhruba o 130 procent.

“Flix je dnes silnější než kdykoli předtím,” řekl šéf společnosti André Schwämmlein. Především expanze do Brazílie, USA, Kanady, Portugalska a pobaltských států během pandemie je důležitým a úspěšným krokem k vizi „nabízet dostupnou a udržitelnou mobilitu pro všechny lidi na celém světě“.

Ziskový byl podle informací i obchodní výsledek za druhé a třetí čtvrtletí roku 2022 v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Neexistují žádné podrobné údaje o využití dálkové vlakové dopravy Flixtrain v Německu.

Podle šéfa Flixu by měly být dálkové autobusy integrovány do připravovaného Deutschlandticketu. Už průzkumy ukázaly, že by se to lidem líbilo. Schwämmlein řeší mimo jiné průzkum institutu Insa pro deník Bild z poloviny října. Každý pátý cestující 49eurového předplatného by se podle toho ještě přesvědčil, kdyby se do jízdenky započítávaly například další jízdy dálkovým autobusem. Deutschlandticket, který by měl začít fungovat na jaře 2023, však umožňuje pouze cesty místními a regionálními autobusy a vlaky.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém