» Domů » Bezpečnost » Finsko objednává rakety RBS 70 od Saabu

Finsko objednává rakety RBS 70 od Saabu

Saab obdržel z Finska objednávku týkající se raket pro pozemní systém protivzdušné obrany RBS 70. Hodnota objednávky je přibližně 800 milionů SEK (1,176 bilionu korun) a dodávky se uskuteční v letech 2023–2026.

Objednávka zahrnuje nejnovější verzi rakety RBS 70 od Saabu Bolide, která umožňuje zásah proti vzdušným obrněným cílům a dronům. Střela bude použita se současnými finskými systémy RBS 70, které se v zemi používají více než 15 let. Ve Finsku je systém označován jako ITO05 a ITO05M (Ilmatorjuntaohjus 05).

„ Jsme hrdí na to, že můžeme i nadále přispívat ke schopnosti finské protivzdušné obrany naší perspektivní střelou Bolide, kterou lze použít proti široké škále hrozeb,“ říká Görgen Johansson, vedoucí obchodní oblasti Dynamics společnosti Saab. Portfolio pozemních raketových systémů protivzdušné obrany krátkého dosahu společnosti Saab zahrnuje RBS 70 a nejnovější verzi RBS 70 NG. RBS 70 má na trhu působivý rekord s více než 1 600 odpalovacími zařízeními a více než 18 000 raketami dodanými do 19 zemí. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes