» Domů » Železnice » Estonské dráhy si objednaly u Škodovky další vlaky

Estonské dráhy si objednaly u Škodovky další vlaky

Estonský dopravce Eesti Liinirongid využívá opce u smlouvy se Škoda Group a objednal dalších 10 jednotek. Škoda Group, tak do Estonska dodá celkem 16 jednotek, což je maximální rámec dle smlouvy z roku 2020. Celková hodnota smlouvy dosahuje 147 milionů euro (přibližně 3,5 miliardy korun). Jednotky budou nasazeny na nově elektrikovaný úsek mezi Tallinem a Tarfu, který by měl být dokončený v závěru roku 2024.

Nové jednotky vychází z řady Panterů. Širší rozchod a dvousystémové napájení 3 kV a 25 kV 50Hz jsou zásadní rozdíly oproti těm nasazeným třeba v Českými Dráhami. Mohou tak obsluhovat jak nově elektrifikované úseky, tak starším trolejovým vedením. Estonsko samotné leží v klimaticky chladnějším podnebí, což nese větší zátěž na výhřev jednotek zvláště v zimě.

„Naše jednopodlažní elektrické jednotky se velmi dobře osvědčují v regionální dopravě v České republice a na Slovensku, kde jsou velmi oblíbené a dosahují těch nejvyšších standardů na moderní a bezpečnou dopravu. První kusy byly dodány už i do Lotyšska, které má obdobná specifika jako Estonsko. Díky této zkušenosti jsme mohli Elronu nabídnout jedinečné řešení šité přímo na míru, říká Zdeněk Sváta, President Region Central East ve Škoda Group.

Soutěž na jednotky

Škoda porazila v tendru Stadler Rail. Elron mezi podmínkami měl cenu, náklady na energie, nebo údržbu a zrychlení. Nabídka Škodovky se ukázala v nabídkách konkurence, jako nejlepší z hlediska ceny i provozních nákladů. Jednotky budou 85 metrů dlouhé.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes