Rychleji, než se původně plánovalo, dokončili stavebníci práce v Erenburgově ulici v Olomouci. Ulice se pro veškerou dopravu uzavřela už na začátku září a otevřít se měla až v úterý 4. listopadu. Nakonec se ji podaří zprovoznit už v pátek 31. října. Zároveň občanům už několik dní slouží i nově opravené ulice Malinovského a Náprstkova v Radíkově a Lužická a Sienkiewiczova na Povelu.
Erenburgova ulice má nový asfalt, opravené autobusové zastávky a veřejné osvětlení. „Předmětem projektu byla oprava komunikace v části Erenburgovy ulice, a to od přechodu pro chodce u autobusových zastávek Erenburgova až po křižovatku s ulicí Vitáskovou. Předpokládali jsme, že náklady přesáhnou 11 milionů, nakonec se je podařilo díky veřejné zakázce snížit na 8,5 milionu korun,“ přiblížila náměstkyně primátora pro dopravu Miroslava Ferancová. Od soboty zde bude provozována i autobusová doprava, autobus číslo 12 se vrátí do své běžné trasy.
Během stavby využilo město uzavírky této ulice a nechalo v rámci reklamace opravit vady vozovky po křižovatku „U Anči“.
Ulice v Radíkově a na Povelu už jsou také průjezdné
Bez omezení lze projet také Radíkovem, konkrétně ulicemi Malinovského a Náprstkova, které byly uzavřeny od konce srpna. „Oprava zahrnovala obnovu asfaltového povrchu v délce přibližně 730 metrů, lokální výměnu obrubníků a přídlažby. V rámci prací byla opravena také autobusová zastávka Radíkov,“ vyjmenovala vedoucí odboru dopravy Zdeňka Gajdošová. Stavební práce si vyžádaly 8,2 milionu korun včetně DPH.
Také na Povelu skončily uzavírky ulic Lužická a Sienkiewiczova. Sídlištní komunikace dostaly nový asfaltový kryt, přídlažby a obrubníky a opravena byla i část chodníků. Náklady na opravy činily 4,7 milionu korun včetně DPH.
© MMOl









