• 06/07/2022 05:26

Elektrický Mercedes na testech ve Vídni

ByAdmin

Čvc 3, 2021 ,
Stránka navštívena: 2966
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 1 Sekund
Testovací ofenziva vozidel s alternativními pohony míří do dalšího kola na Vídeňských linkách MHD.
V uplynulých dnech byl ve Vídni hostem MERCEDES eCITARO G. 100 % elektrický spojový autobus, testovaný na autobusových linkách 14 A, 15 A a 66 A, tři dny po sobě (kromě víkendů). Testovací provoz byl naplánovány mezi 7-15 hodinou, i když ve všech dnech musel e-bus předčasně nastěhovat do garáže, protože maximální rozsah provozu baterie byl vyčerpán. To není překvapivé, zejména u linek 15 A a 66 A, protože někdy patří mezi nejdelší autobusové linky ve Vídni.
Testování dalších pohonů bude v probíhalo pouze postupně na Vídeňských linkách WIENER LINES. Začalo to před několika lety malými městskými autobusy v centru města, které prošly zkouškou. Dále budou následovat 12 m dlouhé pravidelné autobusy s elektrickým a vodíkovým pohonem, před posledním by měly být také testovány kloubové autobusy.
Zatímco elektrický kloubový autobus byl poprvé na testování ve Vídni, jiná evropská města už si taková vozidla pořídila. V Německu a Lucembursku, ale i ve Švýcarsku jsou již v provozu první vozidla tohoto typu.
Na fotografiích je plně elektrický eCITARO G podél autobusové linky 66 A, mezi Reumannplatz a Liesing.
Foto: Busfotos Austria
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %