• 07/07/2022 01:15

Deutsche Bahn plánují rychlé přímé spojení z Berlína do Paříže

Stránka navštívena: 93
0 0
Doba čtení příspěvku:57 Sekund

Deutsche Bahn a SNCF plánují rychlé přímé spojení mezi Berlínem a Paříží.

Kromě toho se mají rozšířit vysokorychlostní vlaky ICE a TGV mezi Frankfurtem a Stuttgartem a Paříží, které začaly před 15 lety, oznámily obě společnosti v úterý ve Štrasburku. Hovoří se také o dalších vysokorychlostních spojeních z Německa do jižní Francie. Mezi plánová spojení patří Frankfurt nad Mohanem s Marseille a Toulouse s Bordeaux. Šéfové železnic obou zemí, generální ředitel DB Richard Lutz, a prezident SNCF Jean-Pierre Farandou podepsali dohodu o rozšíření spojení.

trasy TGV a ICE mezi Francii a Německem
trasy TGV a ICE mezi Francii a Německem

„Vysokorychlostní doprava mezi Německem a Francií je vynikajícím příkladem toho, jak atraktivní spojení podporují přeshraniční provoz na kolejích,“ řekl šéf DB Lutz. „Naše plánované nové přímé spojení srdcí našich dvou hlavních měst inspiruje ještě více lidí k cestování vlakem.“ Kdy tento vlak pojede, zatím není jasné.

Z německo-francouzského vysokorychlostního provozu zůstává vyloučeno spojení z Kolína nad Rýnem do Paříže, kterým jezdí výhradně vlaky provozované dceřinou společností SNCF Thalys. Na tyto vlaky jsou vyžadovány speciální jízdenky. Integrace do tarifního systému DB a SNCF v přeshraničním provozu se neplánuje, uvedli společnosti.

DPA

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %