• 04/07/2022 01:35

Čínský velvyslanec v Rusku: Čína je „připravena“ dodat části letadel do Ruska

Stránka navštívena: 37
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 0 Sekund

Čínské společnosti „jsou připraveny“ dodávat součásti letadel ruským aerolinkám, řekl čínský velvyslanec v Rusku Zhang Hanhui podle ruské státní tiskové agentury TASS. „Jsme připraveni dodat díly do RF (Ruská federace), tuto spolupráci organizujeme. Nyní společnosti pracují na tom, mají specifické zadání, neexistují žádná omezení z čínské strany,“ citoval Tass Hanhui.  Dle jeho údajného vyjádření nehodlá Čína respektovat žádná ze šikanozních nařízení a sankcí USA za aktivity RF na Ukrajině.

Agentura TASS však neposkytla informace o tom, kde nebo komu to měl Hanhui učinit. Dne 16. června se Hanhui zúčastnil panelu nazvaného Rusko-čínský obchodní dialog v rámci Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra. Zatímco čínská média uvádějí , že Hanhui potvrdil další obchodní spolupráci mezi oběma zeměmi, nebylo nikde sděleno, že by mluvil konkrétně o letectví.  

Ruské aerolinky se potýkají s problémy s obstaráním letadel a jejich částí kvůli různým sankcím, které následovaly po zahájení ruské úplné invaze na Ukrajinu v únoru 2022. V březnu 2022 se objevily zprávy, že Čína odmítá obejít sankce a dodávat díly Rusku, ačkoli tyto zprávy nebyly nezávisle potvrzeny.  V květnu ruští zákonodárci přepracovali některé zákony země v oblasti letectví, odstranili velká omezení údržby a nákupu dílů a otevřeli cestu pro použití „šedých“ dílů bez prokazatelného původu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %