Centrum Loun prochází rekonstrukcí, bedlivě sledujte dopravní značení

V centru města Louny momentálně naleznete několik dopravních omezení, které úzce souvisí s rekonstrukcí starého vodovodního řádu. Změny se v současné době dotýkají především ulic Beneše z Loun, Pivovarské a Žatecké.

Marcel Mihalík (ČSSD), tiskový mluvčí města Louny: “Muselo dojít k rekonstrukci kvůli poruchovosti, korozi a stáří vodovodu a kanalizace, je to staré 63 let. Řidičům osobní dopravy se to omezení dotklo minimálně. Město se snažilo vytvořit videoinstruktáž, aby řidiči věděli, kudy to snadno objet.”

Videa zveřejněná městem Louny naleznete i na jejich facebookových stránkách. Více o dopravní situaci nám sdělil místostarosta Pavel Csonka, který má dopravu ve své gesci.

Pavel Csonka (ČSSD), místostarosta města Louny: “V současné době je ulice Beneše z Loun jednosměrná ve směru od Žatecké brány až na náměstí Míru a z druhé strany od Mírového náměstí po ulici Česká je ulice Beneše z Loun oboustranná.”

V ulici jsme si také všimli zákazu stání a zajímalo nás, z jakého důvodu byl učiněn tento krok.

Pavel Csonka (ČSSD), místostarosta města Louny: “V současné době je zde zákaz stání na základě dopravně inženýrského opatření, které schválila policie České republiky a to z důvodu rekonstrukce Žatecké ulice a je to zejména kvůli použití velké těžké techniky, kterou zhotovitel používá, kdy se tady musí otáčet, například zacouvat, tak aby ta obslužnost této těžké techniky byla zajištěna.”

Ke křižovatce ulic Beneše z Loun a Žatecké by měla rekonstrukce dojít do konce října tohoto roku. S dalším omezením ulice Beneše z Loun se do konce roku již nepočítá. Naplánované práce má vodárenská společnost až na rok 2024, kde se počítá s rekonstrukcí až do ulice Česká.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Centrum Loun prochází rekonstrukcí, bedlivě sledujte dopravní značení

  1. Centrum Loun prochází rekonstrukcí, bedlivě sledujte dopravní značení – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 11/10/2023 at 05:15

    […] Continue reading Centrum Loun prochází rekonstrukcí, bedlivě sledujte dopravní značení at Tra… […]

Comments are closed.

%d