ČD Cargo obohatí nové lokomotivy od Siemensu

Na konci března letošního roku obohatí vozidlový park ČD Cargo dvě nové lokomotivy řady 393 Vectron AC s pomocným dieselovým motorem (DPM). Tyto lokomotivy jsou součástí modulární platformy X4 výrobce Siemens zahrnující lokomotivy různého určení a systémů.

foto ČD Cargo

Lokomotivy řady 393 jsou čtyřnápravové interoperabilní dvousystémové lokomotivy schopné v tomto provedení jezdit rychlostí až 200 km/hod. na střídavých trakčních systémech 15 kV (16,2/3 Hz) a 25 kV (50 Hz). Nové stroje jsou vybaveny pomocným dieselovým motorem (DPM – Diesel Power Modul) pro provoz na manipulačních kolejích a vlečkách bez trakčního vedení nebo při posunu. Modul DPM se skládá z dieselového agregátu o výkonu 180 kW umístěného ve strojovně a z palivové nádrže.

Jak symbolizuje polep lokomotiv jsou tyto primárně určeny pro provoz v Rakousku a v Německu – využívány tak budou především našimi zahraničními pobočkami. Jejich domovským SOKV budou České Budějovice. Z obsluhy strojů řady 393 však budou vyškoleni i strojvedoucí ČD Cargo.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “ČD Cargo obohatí nové lokomotivy od Siemensu

  1. ČD Cargo obohatí nové lokomotivy od Siemensu – Bus Ticket,s.r.o. 15/03/2023 at 08:14

    […] Continue reading ČD Cargo obohatí nové lokomotivy od Siemensu at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d