Brněnský autobusák na Zvonařce je trochu modernější

Na autobusovém nádraží Zvonařka v Brně ladí poslední detaily končící modernizace. Do Vánoc tam zprovozní nástupiště slibovali zástupci ČSAD Brno-město, a.s., která je provozně i personálně propojena s dopravcem Tourbus.  Reálně tak i 25.12. vše bylo jako před štědrým dnem, kdy čekárna, i většina nástupišť nefungovala a některá naopak byla po tmě. Třeba dopravce United Buses, který čelí šikaně od Tourbusu a ČSAD Brno-město,a.s. byl vyhnán na nástupiště 48, které se neopravilo a zatím prý není v plánu, dle vyjádření pracovnice na informacích.

Reklamy

I díky tomu poměrně dost cestujících na Jih Čech a Vysočinu dochází pozdě na nástupiště a ujíždí jim jejich spoj, nebo musí čekat na další i několik hodin. Naproti tomu o pár metrů dále září opravená nástupiště s dočasnými tabulemi jiných nástupišť čistotou.

Výrazně zesvětlená střešní konstrukce, středová cesta umožňující bezbariérový přístup na stanoviště od čekárny, přehledný informační systém s údaji o spojích cestujících, který zatím nefunguje. Takové jsou zásadní novinky na brněnském autobusovém nádraží Zvonařka, které přinesla jeho víc než rok trvající a končící modernizace. Nejnovější zprávou pro cestující je, že do Vánoc majitel zprovozní naprostou většinu nástupišť. Reálně to však nestihnul, jak se ukázalo 25.12. odpoledne, kdy jsme měli možnost nafotit některé postřehy této modernizace.

K dokončované modernizaci ještě přijde bourání současné provozní budovy, kde vyroste také zastávka tramvají z a do Komárova pro linku 12, která by už v červenci měla právě zde zastavovat.

 

Admin
Author: Admin