Boeing 737 společnosti Blue Air zabavený rumunským daňovým úřadem kvůli nezaplaceným dluhům

Blue Air

Boeing 737 provozovaný rumunským nízkonákladovým dopravcem Blue Air byl zadržen daňovým úřadem, Národním úřadem pro fiskální správu (ANAF).  Letadlo je 31,6 let starý Boeing 737-500, registrovaný YR-AME, podle prohlášení ANAF a viděného Profit.ro 11. listopadu 2022.  Letoun je v současné době blokován na letišti Baucau (BCH) a je považován za „předmět zabavení zahájeného ANAF“ ve vztahu k nezaplacenému dluhu letecké společnosti.  K září 2022 dlužila společnost Blue Air rumunské vládě celkem 13,26 milionu $ (kolem 62,9 milionu RON) v nesplacených závazcích.   

Podle ANAF dluží dopravce se sídlem v Bukurešti nejméně 3 miliony dolarů (14,4 milionů RON) nezaplacených daní do rozpočtu ústřední vlády země a také dluh ve výši 7,65 milionů dolarů (36,3 milionů RON) kvůli státnímu rozpočtu sociálního pojištění. Letecká společnost je také po splatnosti, aby zaplatila 2,57 milionu dolarů (12,2 milionu RON) na daních do rozpočtu zdravotního pojištění.  

Blue Air je pod drobnohledem od 6. září 2022, kdy letecká společnost oficiálně oznámila pozastavení provozu ze všech čtyř svých letišť v Bukurešti Otopeni (OTP), Bacau (BCM), Cluj Napoca (CLJ) a Iasi ( IAS) letiště. Pozastavení následovalo po obstavení účtů společnosti ministerstvem životního prostředí země za nedodržení finančních závazků vůči dodavatelům a nezaplacení téměř dvoumilionové pokuty za zrušené lety.    

Očekávalo se, že letecká společnost obnoví lety v říjnu 2022, jakmile určí nového strategického investora. V současné době termín obnovení letů není znám. Podle řady zaměstnanců jde o cílenou likvidaci společnosti ze strany Rumunských úřadů. 

Foto Blue Air

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →