» Domů » Městská doprava » Berlínský Airport Express bude mít v posledních dvou týdnech prázdnin výluku

Berlínský Airport Express bude mít v posledních dvou týdnech prázdnin výluku

Mezi berlínským hlavním nádražím a letištěm BER nebude od pondělí jezdit Airport Express (FEX). Důvodem jsou stavební práce na kolejích v Grünau, jak je uvedeno na webu Deutsche Bahn. Omezení by tedy měla trvat do 22. srpna (3:45). Cestující by podle společnosti měli využít S-Bahn nebo jiný dopravní prostředek. Cestující by si však měli naplánovat více času: Cesta s FEX trvá asi 30 minut a je tedy mnohem rychlejší než linka S-Bahn 9, která také jezdí na terminály 1-2.

S-Bahn není o prázdninách tak vytížený

Mluvčí železnic řekl „Berliner Morgenpost“ , že k omezení FEX dojde na konci letních prázdnin, kdy se mnoho lidí vrátí z dovolené, přičemž „systém S-Bahn“ bude rovněž ovlivněn prácemi. Vysoké zatížení a omezení způsobené pracovním a školním provozem by tak byly do značné míry eliminovány. Kromě toho jsou k dispozici náhradní spojení na letiště, uvedl mluvčí.

Cestující by také mohli využít linky RB14 a RE7 na letiště BER, jak noviny dále citují železnici. Tyto dvě linky však mezi 15. a 19. srpnem nejezdí do stanice BER Terminál 1-2 z důvodu traťových prací v Grünau. Místo toho zastavují na terminálu 5, odtud jede dál jen autobus.

foto Pedant01

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes