Stát Bádensko-Württembersko si objednal 130 dvoupatrových vlaků od francouzského výrobce Alstom za zhruba 2,5 miliardy eur a považuje se za průkopníka celostátně. “Žádná jiná spolková země dosud nezadala individuální objednávku v takovém rozsahu s objednáním regionálních vlaků,” uvedlo v pondělí ministerstvo dopravy ve Stuttgartu. Alstom bude udržovat vlaky po dobu 30 let. Celoevropské zadávací řízení již skončilo, jak oznámil ministr dopravy Winfried Hermann (Zelení).

Reklamy

Jak informoval Alstom v Saint-Ouen u Paříže, jde o dosud největší zakázku výrobce v Německu. Objednávka je „silným signálem“ pro budoucnost mobility v zemi. Je zde možnost objednat až 100 dalších vlaků. Vlaky Alstom mohou dosáhnout rychlosti až 200 kilometrů za hodinu. „Tyto vlaky jsou sprintery v místní dopravě. Chceme tím získat mnoho dalších cestujících,“ řekl Hermann.

Nákup souvisí s kontroverzním miliardovým projektem Stuttgart 21, tedy nové stanice metra hlavního města státu. Vlaky mají začít jezdit na uvedení do provozu Stuttgart 21 od prosince 2025. Stavební projekt se již delší dobu dostává do novin, mimo jiné i kvůli prudce rostoucím nákladům. Nové vlaky mají jezdit na trasách do Karlsruhe, Pforzheimu, Heilbronnu, Schwäbisch Hall, Aalen, Friedrichshafen/Lindau, Tübingen, Horb/Rottweil a Ulm.

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading