• Pá. Srp 19th, 2022

Bádensko-Württembersko kupuje dvoupatrové vlaky od Alstomu

Stránka navštívena: 153
0 0
Doba čtení příspěvku:56 Sekund

Stát Bádensko-Württembersko si objednal 130 dvoupatrových vlaků od francouzského výrobce Alstom za zhruba 2,5 miliardy eur a považuje se za průkopníka celostátně. “Žádná jiná spolková země dosud nezadala individuální objednávku v takovém rozsahu s objednáním regionálních vlaků,” uvedlo v pondělí ministerstvo dopravy ve Stuttgartu. Alstom bude udržovat vlaky po dobu 30 let. Celoevropské zadávací řízení již skončilo, jak oznámil ministr dopravy Winfried Hermann (Zelení).

Jak informoval Alstom v Saint-Ouen u Paříže, jde o dosud největší zakázku výrobce v Německu. Objednávka je „silným signálem“ pro budoucnost mobility v zemi. Je zde možnost objednat až 100 dalších vlaků. Vlaky Alstom mohou dosáhnout rychlosti až 200 kilometrů za hodinu. „Tyto vlaky jsou sprintery v místní dopravě. Chceme tím získat mnoho dalších cestujících,“ řekl Hermann.

Nákup souvisí s kontroverzním miliardovým projektem Stuttgart 21, tedy nové stanice metra hlavního města státu. Vlaky mají začít jezdit na uvedení do provozu Stuttgart 21 od prosince 2025. Stavební projekt se již delší dobu dostává do novin, mimo jiné i kvůli prudce rostoucím nákladům. Nové vlaky mají jezdit na trasách do Karlsruhe, Pforzheimu, Heilbronnu, Schwäbisch Hall, Aalen, Friedrichshafen/Lindau, Tübingen, Horb/Rottweil a Ulm.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Některé vlaky od soboty opět zastavují jen na dolním nádraží nebo v Králově Poli