• Pá. Srp 19th, 2022

ATR připravuje další generaci turbovrtulových letounů ATR EVO

Kvě 20, 2022 , , , ,
Stránka navštívena: 162
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 33 Sekund

ATR Aircraft oznámila plány na příští generaci regionálních letadel do roku 2030, oznámené pod pracovním názvem ATR „EVO“.

Nový plán ATR předpokládá zavedení pokročilých konstrukčních řešení a nového hybridního motoru. To vše s cílem nabídnout zákazníkům další generaci letadel ATR. Budou zahrnovat inovativní technologie, které výrazně zlepší výkon, hospodárnost a udržitelnost. Díky novému ekologickému designu, který zahrnuje nové listy vrtule a vylepšené kabinové a palubní systémy, letoun zůstane dvoumotorovým turbovrtulovým motorem, který bude mít 100% pohon Sustainable Aviation Fuel (SAF).

Naše další generace letadel bude díky dalším postupným inovacím krokem vpřed v odpovědném létání. Jakmile bude nový ATR „EVO“ uveden na trh, připraví v budoucnu cestu k dekarbonizaci letectví. Mezi hlavní výhody patří 20% snížení spotřeby paliva a 100 procent SAF kompatibilní. To znamená, že letadlo bude vyzařovat více než 50 procent méně CO2 než regionální tryskové letadlo na kerosinový pohon. Při využití na 100 procent SAF, jeho emise se budou blížit nule – řekl Stefano Bortoli, generální ředitel ATR.
ATR ‘EVO’ bude ještě hospodárnější, s dvoucifernou úsporou provozních nákladů, dosažené zejména díky o 20 % nižším spotřeba paliva a 20 procent snížení celkových nákladů na údržbu. To znamená, že linky mohou obsluhovat méně frekventované trasy efektivněji a místní komunity mohou těžit z lepších spojení, více nezbytných služeb a většího ekonomického rozvoje. Naším cílem je i nadále nabízet zákazníkům a společnosti stále inkluzivnější a odpovědnější leteckou dopravu, řekl Fabrice Vautier, senior viceprezident, ATR.

Jak zdůrazňuje Stéphane Viala, viceprezident pro strojírenství ATR, společnost zaslala žádost o informace hlavním výrobcům motorů, aby vyvinuli novou pohonnou jednotku, která kombinuje stávající a budoucí generaci technologie motoru. ATR ‘EVO’ bude mít lepší výkon, pokud jde o dobu stoupání a vylepšenou kabinu, s použitím lehčích materiálů biologického původu. Recyklace bude také jádrem našeho nového projektu.

V následujících měsících bude ATR intenzivně spolupracovat s leteckými společnostmi, výrobci motorů a dodavateli systémů s cílem spustit program do roku 2023.
Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi