Pratt & Whitney Canada a ATR, přední světový regionální výrobce letadel, včera (10.2.2023) oznámily dohodu o spolupráci s cílem dosáhnout do roku 2025 připravenosti na 100% udržitelné letecké palivo (SAF) v motorech řady PW127, včetně nového PW127XT.

Reklamy

„Naše spolupráce s ATR bude probíhat v průběhu let 2023 a 2024 a staví na našem nedávném zkušebním letu 100% SAF s Braathens Regional Airlines, což bylo první odvětví regionálního letectví,“ řekl Anthony Rossi, viceprezident prodeje a marketingu společnosti Pratt & Whitney Kanada. „Vedle našeho úsilí o neustálé zvyšování účinnosti leteckých motorů hraje SAF klíčovou roli na cestě k dosažení cíle leteckého průmyslu nulových emisí CO2 do roku 2050. Zatímco všechny motory Pratt & Whitney Canada již byly certifikovány na 50 % směsi SAF po více než deset let, zajištění připravenosti k provozu se 100% směsmi SAF v budoucnu nám umožní maximalizovat jejich potenciál pro dekarbonizaci.

Nathalie Tarnaud Laude, generální ředitelka ATR, dodala: „Naší kolektivní odpovědností jako odvětví je pokračovat v přijímání opatření k zajištění toho, aby životně důležitá spojení poskytovaná našimi letadly po celém světě byla provozována udržitelným způsobem. Nedávno jsme s našimi spolupracovníky, společnostmi Braathens Regional Airlines a Pratt & Whitney Canada, ukázali, že letadla ATR jsou připravena na SAF. Nyní musíme pokračovat ve spojování sil, abychom zvýšili dostupnost SAF, jako součást naší společné cesty k nulové síti.“

V červnu 2022 společnosti ATR, Pratt & Whitney Canada a Braathens Regional Airlines společně provedly úspěšný letový test na letounu ATR 72-600 s oběma motory PW127M poháněnými výhradně SAF. ATR usiluje o získání 100% certifikace SAF pro svá letadla ATR 42 a 72 do roku 2025.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading