• Út. Srp 16th, 2022

Americký soud povolil i nadále létat při ochraně před věřiteli SAS v průběhu procesu podle kapitoly 11

Stránka navštívena: 61
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 9 Sekund

Skandinávský dopravce SAS obdržel všechna potřebná soudní povolení, aby mohl pokračovat v běžném provozu svého podnikání během konkurzního řízení podle kapitoly 11. 

Schválení udělil SAS americký soud pro jižní obvod New Yorku dne 7. července 2022 a zahrnuje potvrzení, že letecká společnost může fungovat „v běžném provozu“. Tím, že platí zaměstnance, prodejce a dodavatele za zboží a služby, které získala 5. července 2022 nebo později, kdy dobrovolně požádala o ochranu před bankrotem v USA.  

“Tyto soudní souhlasy potvrzují, že náš provoz bude pokračovat jako obvykle, protože zahajujeme proces restrukturalizace v USA,” řekl generální ředitel (CEO) SAS Anko van der Werff. “Zůstáváme zaměřeni na poskytování služeb, na které jsou naši zákazníci zvyklí, a zároveň urychlujeme naše úsilí o implementaci klíčových prvků našeho komplexního plánu obchodní transformace.” Generální ředitel pokračoval: „Naším plánem je nakonec zlepšit naši finanční pozici a pokračovat v našem více než 75letém dědictví přední skandinávské letecké společnosti.“ 

Letecká společnost však varovala, že i když proces podle kapitoly 11 postupuje kupředu, stávka letových posádek SAS, která začala 4. července 2022, bude nadále ovlivňovat letový provoz dopravce. 

Společnost SAS dobrovolně požádala o ochranu před bankrotem podle kapitoly 11 ve Spojených státech, aby dosáhla pokroku v opatřeních na snížení nákladů a urychlila svůj plán restrukturalizace SAS Forward. Tímto krokem chce dopravce zajistit dodatečné financování s drženým dluhem až do výše 700 milionů dolarů na podporu svých operací prostřednictvím procesu restrukturalizace. 

DPA, AP

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Aeromexiko hlásí bankrot a žádost o ochranu před věřiteli dle kapitoly 11