» Domů » Železnice » Americký Amtrak začal proces pro nové noční vlaky

Americký Amtrak začal proces pro nové noční vlaky

Nová éra společnosti Amtrak se letos zrychluje, až deset výrobců předkládá své nápady na náhradní železniční vozy pro světově proslulé trasy, jako jsou Auto Train, California Zephyr , Coast Starlight , Crescent , Empire Builder a Southwest Chief . Jedná se o první formální krok k úplnému převybavení dálkové sítě Amtrak , která poskytuje životně důležité služby na 14 nočních trasách z pobřeží na pobřeží.

„Nákup nových vozů pro dálkové vlaky umožní společnosti Amtrak modernizovat a modernizovat ikonické a životně důležité noční služby, které spojují hlavní regiony jedné z největších zemí na světě. Hledáme nové vlaky, které zlepšují bezpečnost, spolehlivost, dostupnost a efektivitu a zároveň nabízejí funkce, které naši zákazníci považují za nejdůležitější pro modernizaci nočního cestování vlakem pro 21. století,“ řekl předseda představenstva Amtrak Tony Coscia .

Minulý měsíc byla potenciálním dodavatelům zaslána žádost o informace, která definovala a popisovala rozsah nočního vlakového parku společnosti Amtrak – včetně železničních vozů Superliner I & II, Viewliner I & II a Amfleet II – a požádala výrobce o vyjádření ohledně výměny vozového parku. V rámci tohoto úsilí Amtrak také zkoumá designové prvky a zákaznické vybavení, aby se v nadcházejících desetiletích vyvinulo cestování vlakem přes noc a bylo více oblíbené i se mohlo zavést více nočních vlaků i v jednotlivých státech.

Později v tomto roce plánuje Amtrak učinit další krok vydáním formální žádosti o zakázku. Financování budoucích nákupů je společnosti Amtrak poskytováno prostřednictvím federálního zákona o investicích do infrastruktury a pracovních míst přijatém Kongresem a Bidenovou administrativou v roce 2021.

„Toto představuje poslední fázi dlouhodobého plánu nahradit současné vlaky – počínaje novými vlaky Acela a pokračovat vlaky Amtrak Airo TM oznámenými minulý měsíc,“ řekl Coscia. “Věříme v budoucnost naší dálkové služby a těšíme se na zlepšení zákaznické zkušenosti v rámci sítě Amtrak a další podporu výroby v USA.”

Stávající flotila nočních železničních vozů byla do Amtraku dodána v průběhu 40 let – první z více než 800 vozů byl uveden do provozu v roce 1979. Většina vybavení v současné flotile se blíží konci své životnosti po příštím desetiletí. Celkem vysluhujících vozů je 500, které je potřeba nahradit během desetiletí.

V loňském roce Amtrak objednal 125 nových dieselelektrických lokomotiv, především pro použití na dálkových trasách. Za poslední dva roky Amtrak investoval 580 milionů USD až 1,75 miliardy USD do zlepšení dostupnosti na nádražích a stanicích, které provozuje Amtrak – převážně podél těchto tras. Společnost Amtrak navíc věnovala 28 milionů dolarů na obnovu železničních vozů v současné noční flotile s cílem překlenout příchod budoucí flotily.

Senátor Jerry Moran uvedl, že požaduje zásadní zlepšení a využití železniční infrastruktury v celé USA, kdy více vlaků jezdí poloprázdných, jak řádně využitelných. Může za to nedostatek spojů, ale i malé pokrytí států železnicí. Více se v minulosti investovalo do silniční infrastruktury na úkor železnice a to je nepřijatelné. Je potřeba přivést cestující a nákladní dopravu na železnici uvedl. 

foto Amtrak

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes