• Út. Srp 16th, 2022

Alstom a NS představili vlak Coradia Stream Intercity Next Generation na hlavním nádraží v Rotterdamu

Čvc 3, 2022 , ,
Stránka navštívena: 82
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 15 Sekund

Alstom a NS o víkendu představily nizozemské veřejnosti na hlavním nádraží v Rotterdamu vlaky Intercity Next Generation (ICNG). Alstom dodávaný NS, národnímu železničnímu operátorovi v Nizozemsku, 79 vlaků Coradia Stream, které mohou dosáhnout maximální rychlosti 200 km/h. Očekává se, že první vlaky vyjedou na nizozemské vnitrostátní síti do konce letošního roku. NS si objednalo dalších 20 vlaků Coradia Stream ICNG, které budou moci jezdit i v Belgii.

Nové vlaky pro NS zahajují novou éru pro nizozemskou cestující veřejnost. Těží z nejnovějších inovací a vysokého komfortu rodiny Alstom Coradia Stream, která má obrovský úspěch v celé Evropě s téměř 900 vlaky již objednanými v Dánsku, Německu, Itálii, Lucembursku, Rumunsku, Španělsku a Nizozemsku.

„Coradia Stream jsou úspěšné, protože nabízejí vysoce spolehlivou, energeticky efektivní, bezpečnou a pohodlnou přepravu cestujících. Mají také působivou míru dostupnosti přes 97 % a snadno se udržují. Jsme hrdí na to, že NS si vybral Alstom, aby pomohl transformovat železniční dopravu v Nizozemsku, a nepochybujeme, že naše vlaky budou pro nizozemské cestující znamenat významný rozdíl,“ řekl Bernard Belvaux, výkonný ředitel Alstom Benelux.

I zdravotně postižení budou více užívat cestu vlaku

Vlaky ICNG navržené společností Alstom pro NS jsou mimořádně pohodlné. Týmy Alstomu tvrdě pracovaly na integraci nejnovějších technologií, aby nabízely cestujícím vynikající zážitek ve vlaku. Vlaky mají prostorné a dobře osvětlené víceúčelové prostory pro čtení, odpočinek, invalidní vozíky a kola, stejně jako vyhrazené toalety pro osoby se sníženou pohyblivostí. Cestující se sníženou pohyblivostí si díky designu těchto nových vlaků mohou skutečně užít cestování se stejným komfortem jako ostatní cestující. K vynikajícímu zážitku z cestování přispívá také klimatizace, Wi-Fi, četné možnosti nabíjení mobilních telefonů a notebooků a také LED lampičky na čtení.

Vlaky ICNG splňují nejvyšší standardy interoperability a jsou vybaveny evropskými signalizačními systémy (ERTMS). To umožňuje těsnější, hustší a energeticky úspornější jízdu prostřednictvím digitálně prediktivní signalizace a jízdních povelů, což zvyšuje efektivitu a spolehlivost přepravy zejména na vysoce frekventovaných tratích. Díky celkově plynulejšímu provozu na železnici se cestující mohou těšit na častější a bezpečnější spoje.

Podobné články k tématu  Do Čopu přijel druhý humanitární vlak ČD, dvě soupravy budou vozit ukrajinské uprchlíky předběžně do 8. března

A konečně, vlak Coradia Stream ICNG je o krok dále směrem k udržitelné mobilitě, která je jedním z hlavních globálních cílů společnosti Alstom, protože více než 95 % jeho součástí je recyklovatelných. Vlak je také vybaven moderním trakčním systémem, který umožňuje rekuperační brzdění, kde je pohyb vlaku využit k pohonu brzd, což může ušetřit až 35 % spotřeby energie vlaku, nemluvě o úspoře opotřebení. Díky vylepšené aeroakustické konstrukci, použití komponent se sníženými emisemi hluku a podvozkům s pneumatickým odpružením vlak ICNG také snižuje vnitřní i vnější hluk, což přispívá jak k ochraně životního prostředí, tak ke zlepšení pohodlí cestujících.

Virtuální prohlídku můžete absolvovat na palubě virtuálního vlaku ICNG na hlavním nádraží v Rotterdamu.

foto Alstom

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi