• 07/07/2022 07:24

AirAsia X má podporu věřitelů u soudu plánu restrukturalizace

ByAdmin

Led 14, 2021 , ,
Stránka navštívena: 446
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 5 Sekund

Většina pronajímatelů AirAsia X Bhd (AAX) podporuje plán restrukturalizace a malajská letecká společnost získala po reorganizaci zájem potenciálních investorů o získávání finančních prostředků, ukazují soudní dokumenty podané tento měsíc.

V e-mailech připojených k soudním spisům pronajímatelé uvedli, že chtějí pokračovat v diskusích s leteckou společností a potenciálními novými investory a hledat spravedlivější podmínky a nová obchodní ujednání.

Čestná prohlášení přicházejí poté, co více než tucet věřitelů podalo žádost o intervenci v rámci navrhované restrukturalizace pod dohledem soudu, přičemž pronajímatel BOC Aviation Ltd a provozovatel letiště Malaysia Airports Holdings Bhd tvrdí, že AAX je „beznadějně insolventní“.

Společnost Planemaker Airbus SE minulý měsíc podala žalobu, ve které tvrdí, že pokud by nízkonákladový dopravce pokračoval v plánu, mohl by přijít o objednávky letadel v hodnotě více než 5 miliard dolarů.

Hlavní právní poradkyně AAX, Shereen Ee, uvedla v soudních dokumentech shlédnutých agenturou Reuters, že 15 z 20 pronajímatelů letadel nebylo pro zabavení AAX, a další tři vedlejší účastníci – Airbus, Rolls-Royce Group a BNP Paribas – „nenamítají“ plánu restrukturalizace.

Pronajímateli ve prospěch restrukturalizace jsou podle dokumentů Macquarie Aircraft Leasing Services a Aircastle. Rolls-Royce, Macquarie Aircraft Leasing Services a Aircastle neodpověděly na dotazy soudu, ani při opakovaných urgencích.

Mluvčí Airbusu to odmítl komentovat s tím, že společnost pokračuje v diskusích, ale že podrobnosti jsou důvěrné. AirAsia X rovněž odmítla komentovat.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %