AirAsia X má podporu věřitelů u soudu plánu restrukturalizace

Většina pronajímatelů AirAsia X Bhd (AAX) podporuje plán restrukturalizace a malajská letecká společnost získala po reorganizaci zájem potenciálních investorů o získávání finančních prostředků, ukazují soudní dokumenty podané tento měsíc.

Reklamy

V e-mailech připojených k soudním spisům pronajímatelé uvedli, že chtějí pokračovat v diskusích s leteckou společností a potenciálními novými investory a hledat spravedlivější podmínky a nová obchodní ujednání.

Čestná prohlášení přicházejí poté, co více než tucet věřitelů podalo žádost o intervenci v rámci navrhované restrukturalizace pod dohledem soudu, přičemž pronajímatel BOC Aviation Ltd a provozovatel letiště Malaysia Airports Holdings Bhd tvrdí, že AAX je „beznadějně insolventní“.

Společnost Planemaker Airbus SE minulý měsíc podala žalobu, ve které tvrdí, že pokud by nízkonákladový dopravce pokračoval v plánu, mohl by přijít o objednávky letadel v hodnotě více než 5 miliard dolarů.

Hlavní právní poradkyně AAX, Shereen Ee, uvedla v soudních dokumentech shlédnutých agenturou Reuters, že 15 z 20 pronajímatelů letadel nebylo pro zabavení AAX, a další tři vedlejší účastníci – Airbus, Rolls-Royce Group a BNP Paribas – „nenamítají“ plánu restrukturalizace.

Pronajímateli ve prospěch restrukturalizace jsou podle dokumentů Macquarie Aircraft Leasing Services a Aircastle. Rolls-Royce, Macquarie Aircraft Leasing Services a Aircastle neodpověděly na dotazy soudu, ani při opakovaných urgencích.

Mluvčí Airbusu to odmítl komentovat s tím, že společnost pokračuje v diskusích, ale že podrobnosti jsou důvěrné. AirAsia X rovněž odmítla komentovat.

Admin
Author: Admin