» Domů » Letecká doprava » Air Mauritius před bankrotem?

Air Mauritius před bankrotem?

Air Mauritius
Air Mauritius tisková zpráva
Air Mauritius tisková zpráva

Dnes v poledne oznámila první aerolinka díky covid-19 finanční tíseň a neschopnost dostát svým finančním závazkům. Stal se tak jim exotický a turisty vyhledávaný Mauritius, přesněji místní aerolinka Air Mauritius.

Air Mauritius vstoupil do dobrovolné správy poté, co správní rada rozhodla, že s koronavírusovým uzemněním nebude v dohledné budoucnosti schopna plnit své finanční závazky. 

Společnost Air Mauritius zahájila transformační program již v lednu tohoto roku, v rámci kterého přezkoumávala svůj obchodní model s cílem zajistit udržitelnost.

V prohlášení společnosti představenstvo letecké společnosti uvádí, že zatímco při přípravě akčního plánu došlo k „podstatnému pokroku“, uzavření hranic a zastavení leteckých služeb kvůli koronavírusu vedlo k „úplné erozi příjmové základny společnosti“. . Air Mauritius byl nucen přerušit lety na začátku dubna z důvodu omezení koronaviry.

“Existuje nejistota ohledně toho, kdy bude mezinárodní letecký provoz obnoven, a všechny náznaky ukazují, že v běžném provozu se neobjeví až na konci roku 2020,” říká letecká společnost.

„Za těchto okolností se očekává, že společnost v dohledné budoucnosti nebude schopna dostát svým finančním závazkům. Představenstvo proto přijalo rozhodnutí poslat společnost do dobrovolné správy za účelem ochrany zájmů společnosti a zájmů všech jejích zúčastněných stran. “

Navzdory zlepšenému výkonu za tři měsíce končícímu v prosinci 2019, který pomohl snížit ztráty, byl společnosti Air Mauritius v posledních devítiměsíčních fázích ve svých posledních finančních výsledcích stále zaznamenána čistá ztráta ve výši 14,9 milionu EUR (16,2 milionu USD). Ještě před dopadem na koronaviru letecká společnost označila výzvy týkající se „tvrdé konkurence“, jakož i validity cen měny a pohonných hmot. Na tomto pozadí vyvinul dopravce svůj nový ekonomický model, který doufal, že jej zavede v dubnu.

Společnost Air Mauritius v loňském roce převzala první letadlo Airbus A330-900, z něhož provozuje dva typy spolu s A350, A340 a staršími A330 widebodies, jakož i dvojici úzkorozchodných Airbusů a tři turbovrtulové ATR. Dopravce je přitom pro spojení Mauriciusu se světem. Krach společnosti by vedl k velkým problémům nejenom pro turisty, ale i pro místní obyvatele a enormně by zvedl nezaměstnanost.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes