Home / Železnice / Vznikající Nadační fond pro správu historických vozidel zná své vedení. V jeho čele stane zakladatel Království železnic

Vznikající Nadační fond pro správu historických vozidel zná své vedení. V jeho čele stane zakladatel Království železnic

Všudybylka na točně v Lužné u Rakovníka © České dráhy

Představenstvo Českých drah na svém včerejším zasedání zvolilo předsedu Správní rady nově vznikajícího fondu železniční nostalgie ČD. V jeho čele stane Matěj Horn, který dosud působí ve společnosti Království železnic. Výběrová komise ho doporučila jako nejvhodnějšího kandidáta z celkem 15 účastníků otevřeného výběrového řízení.

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka a Ušatá © Foto České dráhy
Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka a Ušatá © Foto České dráhy

„Železnici mám v srdci a velmi si vážím důvěry, kterou jsem dostal pro zásadní transformaci železniční nostalgie Českých drah. Mým cílem je, aby historické lokomotivy a vozy nebyly pouhými muzejními exponáty, ale staly se živou připomínkou umu našich předků a přitahovaly k železnici další generace,“ říká Matěj Horn.

Nový předseda Správní rady nadačního fondu se v nejbližším období zaměří na kroky směřující k formálnímu založení fondu a vybudování organizační struktury, konsolidaci parku historických vozidel a finanční stabilizaci projektu. Současně plánuje zavést nové prodejní a fundraisingové kanály a modernizovat marketingovou komunikaci železniční nostalgie.

„Vize Matěje Horna o budoucím fungování železniční nostalgie nás přesvědčila, že je správným kandidátem na vedení fondu. Díky svým mnohaletým profesním zkušenostem kombinuje znalost projektového řízení, ekonomiky i moderního prodejního marketingu. Věřím, že se mu povede vybudovat respektovanou instituci, která bude ekonomicky soběstačná a pomůže další popularizaci železnice u nás,“ říká předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Michal Krapinec.

lokomotiva řady 310.076 v Lužné u Rakovníka, foto ČD
lokomotiva řady 310.076 v Lužné u Rakovníka, foto ČD

Matěj Horn celý svou profesní kariéru působí v řídících funkcích v soukromém komerčním i neziskovém sektoru. Kromě železnice je fanouškem malého fotbalu, kde působí i jako prezident Asociace malého fotbalu ČR.

Hlavním posláním vznikajícího nadačního fondu bude správa technického dědictví železničních kolejových vozidel, renovace, údržba a exemplární provoz historicky cenných exponátů železniční historie. Fond bude podporovat popularizaci historie železnice. Statutárním orgánem fondu bude Správní rada, kontrolním orgánem bude Dozorčí rada. České dráhy budou do fondu přispívat a zároveň mu za symbolickou cenu pronajmou zázemí největšího železničního muzea v Lužné u Rakovníka.

Centrum historických vozidel ČD aktuálně spravuje více než 430 historických kolejových vozidel, které jsou deponovány v celkem 16 místech po celé České republice.

Označeno:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře

Top články

Najdi si svůj spoj

Sledujte nás na sítích

Mapa zpoždění vlaků na Slovensku

Přidat na Seznam.cz
Reklamy



Přidat na Seznam.cz

Discover more from Transport Minutes ®

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

0
Would love your thoughts, please comment.x
Transport Minutes ®
Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.