Večer ze Stuttgartu směr Vídeň a Benátky – nové noční vlaky

redakce

Nastupte večer do vlaku ve Stuttgartu, Göppingenu nebo Ulmu a probuďte se na snídani v evropské metropoli – to je možné s novým nočním vlakem.

Se změnou jízdního řádu v neděli (11. prosince) prodlužují Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) předchozí noční vlakovou dopravu z Mnichova do Budapešti (Maďarsko), Vídně (Rakousko), Benátek (Itálie), Záhřebu a – v závislosti na datu – Rijeka (oba Chorvatsko). Nyní má takzvaný Nightjet jezdit denně z nebo do Stuttgartu.

Není to jediná změna kvůli novému jízdnímu řádu: noční vlak mezi Curychem a Hamburkem nyní podle železnic zastavuje také v Bruchsalu a Heidelbergu. Z Freiburgu přes Offenburg, Karlsruhe a Mannheim do Halle, Lipska, Drážďan, Bad Schandau a Prahy navíc pojede nový noční vlak s lůžkovými a lehátkovými vozy.

Deutsche Bahn ve skutečnosti opustily provoz nočních vlaků v roce 2016. Noční vlaky přes Německo provozuje ÖBB. Bádensko-Württembersko bylo dříve napojeno na síť Nightjet na severojižní ose se zastávkami v Mannheimu, Karlsruhe a Freiburgu. Karlsruhe také nedávno obsluhoval Vienna-Paris Nightjet ve směru na Paříž.

Foto © ÖBB

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Next Post

Obrazem: Alstom představil nové tramvaje pro Frankfurt

V pátek 9.12.2022 s radostí představil Alstom zbrusu novou generaci tramvají pro Frankfurt. Tato moderní, 100% dostupná tramvajová řada přidává do Alstom rostoucího portfolia v provozu po celém světě: od Berlína po Zlaté pobřeží, od Vídně po Cuencu – a mezi tím mnoho dalších měst. Tým Alstom ve Španělsku, Německu […]