35 let po svém předchůdci HMS Orion byla spuštěna HMS Artemis. Dnes ji Saab předává Švédské správě obranného materiálu, FMV. Nyní bude vybavena zařízením signálního zpravodajství v péči Národního obranného rádiového zřízení (FRA).

“Toto je důležitý den v historii Saabu, kdy loděnice v Karlskroně dodává první nově postavenou loď po převzetí Kockums společností Saab před deseti lety. Schopnosti Signal Intelligence jsou pro Švédsko důležité a dnešek je důležitým milníkem. Jsem hrdí na jedinečnou schopnost stavby lodí, kterou Kockums v tomto programu prokázal, a dnešní dodávka je potvrzením, že Švédsko znovu získalo schopnost vyvíjet a stavět lodě a čluny světové třídy,“ řekl Mats Wicksell, vedoucí obchodní oblasti Kockums, Saab. 

Nová loď bude mít lepší ovladatelnost a poskytne personálu švédských ozbrojených sil a Národního obranného rádiového zřízení lepší životní prostředí na palubě s vyšším standardem. Kromě toho se zlepší její elektromagnetická kompatibilita neboli EMC-schopnosti. To znamená, že se sníží počet rušivých signálů, které loď vydává. Kromě signálu do zařízení Signals Intelligence instalovaného FRA je loď vybavena senzory pro námořní zpravodajství.  HMS Artemis nahradí HMS Orion.

Fakta

Délka: 74,6m
Šířka: 14,0m
Hrubá tonáž: 3000 tun
35 kajut, 40 paland
4 dieselové generátory, 990 kW

Foto SAAB

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “Saab dodává novou loď SIGINT HMS Artemis Švédské správě obranného materiálu, FMV”

Comments are closed.