Saab dodává novou loď SIGINT HMS Artemis Švédské správě obranného materiálu, FMV

35 let po svém předchůdci HMS Orion byla spuštěna HMS Artemis. Dnes ji Saab předává Švédské správě obranného materiálu, FMV. Nyní bude vybavena zařízením signálního zpravodajství v péči Národního obranného rádiového zřízení (FRA).

Reklamy

“Toto je důležitý den v historii Saabu, kdy loděnice v Karlskroně dodává první nově postavenou loď po převzetí Kockums společností Saab před deseti lety. Schopnosti Signal Intelligence jsou pro Švédsko důležité a dnešek je důležitým milníkem. Jsem hrdí na jedinečnou schopnost stavby lodí, kterou Kockums v tomto programu prokázal, a dnešní dodávka je potvrzením, že Švédsko znovu získalo schopnost vyvíjet a stavět lodě a čluny světové třídy,“ řekl Mats Wicksell, vedoucí obchodní oblasti Kockums, Saab. 

Nová loď bude mít lepší ovladatelnost a poskytne personálu švédských ozbrojených sil a Národního obranného rádiového zřízení lepší životní prostředí na palubě s vyšším standardem. Kromě toho se zlepší její elektromagnetická kompatibilita neboli EMC-schopnosti. To znamená, že se sníží počet rušivých signálů, které loď vydává. Kromě signálu do zařízení Signals Intelligence instalovaného FRA je loď vybavena senzory pro námořní zpravodajství.  HMS Artemis nahradí HMS Orion.

Fakta

Délka: 74,6m
Šířka: 14,0m
Hrubá tonáž: 3000 tun
35 kajut, 40 paland
4 dieselové generátory, 990 kW

Foto SAAB

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Saab dodává novou loď SIGINT HMS Artemis Švédské správě obranného materiálu, FMV”

Comments are closed.