Přesnost dálkových vlaků Deutsche Bahn v roce 2023 nadále klesá

Podle mediální zprávy založené na výpočtech portálu Zugfinder byly dálkové vlaky Deutsche Bahn v roce 2023 méně přesné než v předchozím roce.

Reklamy

Jak uvádí Spiegel , podíl přesných dálkových vlaků klesl z 65,5 v roce 2022 na loňských 65,2 procenta. Databáze zahrnovala 11,6 milionu jednotlivých zastávek na německých nádražích za poslední čtyři roky.

Obzvláště velká zpoždění byla v Severním Porýní-Vestfálsku, v širší oblasti Frankfurtu nad Mohanem a podél Rýna. Například v Bonnu dorazilo včas pouze 45,6 procenta všech ICE, IC a EC. Ve Wuppertalu to bylo 45,8 procenta a v Solingenu 44,7 procenta. Dálkové vlaky ve východním Německu byly spolehlivější. Berlínské hlavní nádraží dosáhlo 72,4 procenta, Dresden Hbf dosáhlo 79,9 procenta. Rostock-Warnemünde měl nejvyšší podíl přesných dálkových vlaků na 97,9 procenta.

Deutsche Bahn počítá vlak jako přesný, pokud má méně než šest minut zpoždění. Zrušené vlaky se do statistik nezapočítávají. Společnost zatím neoznámila svá vlastní data zpoždění v roce 2023.

Podle dosud zveřejněných měsíčních hodnot by oficiální hodnota u dálkových vlaků mohla být i méně než 65 procent. Informace poskytnuté Deutsche Bahn nelze podrobně ověřit, protože na rozdíl od Švýcarských federálních drah (SBB) společnost nezveřejňuje komplexní statistiky dochvilnosti. V letech 2012 až 2021 byla dochvilnost u dálkových vlaků běžně 75 procent, někdy i přes 80 procent. Propad o deset procentních bodů následoval v roce 2022.

Důvody problémů v dálkové dopravě jsou obvykle uváděny takto: Mnoho tras je přetíženo a několik zpožděných vlaků spustí kaskádu dalších zpoždění dalších vlaků. K tomu se přidává rozpadlá infrastruktura a problémy s vozovým parkem. I v nové, roce se nedá očekávat, že to bude lepší. Stav Německé železniční sítě je v katastrofálním stavu, silně zanedbaném. Pouze v okolí Hamburgu, Kielu a Rostocku je po větších opravách tratí. Mezi Hamburgem a Berlínem pak trať je před rozsáhlou modernizací. Musí ji projít i díky řadě požárů kabelů a rozkrádání kabelů. 

Foto Lars-Steffens-wikipedie

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “Přesnost dálkových vlaků Deutsche Bahn v roce 2023 nadále klesá

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading