Technická závada GSM-R způsobila na začátku víkendu ve vlaku chaos. Ve velkých částech severního Německa se zastavila veškerá dálková a v některých případech i regionální doprava.

Podle společnosti bylo vážné přerušení provozu v Deutsche Bahn v severním Německu vyřešeno. V důsledku toho jsou zpoždění během dne stále možné, uvedl v sobotu ráno mluvčí drah. Bezpočet cestujících předtím uvízlo na vlakových nádražích, protože veškerá dálková doprava a některá regionální doprava byla ve velkých částech severního Německa zastavena. Postiženy byly Brémy, Hamburk, Dolní Sasko a Šlesvicko-Holštýnsko, jak napsaly na Twitteru Deutsche Bahn.

Společnost doporučila cestujícím cestujícím mezi Berlínem a Severním Porýním-Vestfálskem a mezi Berlínem a Bádenskem-Württemberskem nebo Švýcarskem využít spojení přes Erfurt a Frankfurt nad Mohanem. Důvodem chaosu byla podle drah technická závada GSM-R. Co přesně k tomu vedlo, zůstalo prozatím otevřené. Mnoho lidí mohlo o víkendu zaskočit při jízdě autem.

Obecně Deutsche Bahn doporučovaly svým cestujícím, aby se informovali krátce před plánovanými cestami prostřednictvím www.bahn.de/reiseauskunft, prostřednictvím aplikace DB Navigator nebo na telefonním čísle 030/2970. Web Bahn uvedl: “Jakmile budeme mít nové informace, budeme vás zde informovat.”

DPA, Ilustrační foto  DB Netz AG/Christian Bethge

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém