» Domů » Infrastruktura a města » Největší staveniště ve Vídni mimoúrovňové křižovatky St. Marx dokončeno

Největší staveniště ve Vídni mimoúrovňové křižovatky St. Marx dokončeno

Generální obnova estakády St. Marx na jihovýchodní tangentě je od včera 8.11.2022 bez stavebních prací. Stavba trvala téměř tři roky. Finální práce budou pokračovat do února 2023, ale bez dopravních omezení během dne, které způsobovali značné kolony aut až na sever města k výjezdu na A5 z Česka.

V březnu 2020 byly zahájeny stavební práce na všestranné obnově mimoúrovňové silnice St. Marx. Stavební úsek mezi uzly Prater a Arsenal byl dlouhý téměř tři kilometry. Mimoúrovňová silnice vede přes 32 mostů a přes obvody Landstrasse, Favoriten a Simmering.

Kromě zrekonstruované hlavní silnice byla řada věcí uvedena do souladu s nejnovějšími technickými standardy: konkrétně všech 32 mostů a také deset sjezdů a dvě křižovatky Gurtel a St. Marx. Celkem bylo obnoveno 150 000 metrů čtverečních vozovky. Na LED osvětlení bylo přestavěno 400 svítidel. Finální práce mimo hlavní vozovku budou pokračovat do konce února, ale bez ovlivnění dopravy během dne.

foto ASFINAG

Ražení mostů a protihluková ochrana

Poslední částí vjezdu a výjezdu z „uzavřeného sjezdu Simmering“ byl most, který vedl přes A23 v oblasti bývalé křižovatky Arsenal. Tento most nebylo možné pro jeho hmotnost více než 500 tun zbourat a musel být zvednut jako celek. V budoucnu bude tento dříve zablokovaný východ využíván pouze záchrannými službami a společností ASFINAG.

Místní rekreační oblast pro obyvatele

Pro 15 000 obyvatel byl podél hlavní silnice vybudován protihlukový systém do výšky 5,5 metru. Náklady na celý projekt činí 157 milionů eur. Areál bývalého výjezdu by pak měl být po dokončení stavby rovněž renaturován. Na ploše přes 6000 metrů čtverečních má být znovu zalesněno asi 300 stromů, čímž vznikne místní rekreační zóna pro obyvatele.

Kromě toho byla zohledněna i zvířata, která se usadila v oblasti vyvýšené silnice – na křižovatce Gurtel byla zřízena ochranná zóna pro křečky o rozloze 2 500 metrů čtverečních.

Kusová obnova dálnice ze 70. let 20. století

Stavba je součástí projektu přestavby „Tangente Neu“, který začal v roce 2007. Většina Tangente byla postavena v 70. letech 20. století. Je to 18 kilometrů dlouhá a nejvytíženější dálnice v Rakousku. Úsek mimoúrovňové silnice St. Marx byl navržen pro 45 000 vozidel denně.

Dnes spolu s uzly Gurtel a St. Marx a křižovatkou Prater jezdí v tomto úseku více než 200 000 vozidel denně – téměř pětkrát více, než se původně plánovalo. Inovace jsou proto podle ASFINAG také investicí do bezpečnosti. Do roku 2030 počítá ASFINAG, že by úsekem mohlo projet denně až 300 tisíc aut!

ORF, redakce, Foto ASFINAG

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes