Kroměříž v těchto dnech zahájí stavbu nového parkoviště v Čelakovského ulici. „Na ploše z drenážní betonové dlažby vznikne 27 kolmých parkovacích stání. Nové parkoviště přispěje k vyššímu komfortu pro obyvatele této lokality,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný. Parkoviště vybuduje společnost ZAMONT z Uherského Ostrohu, která nabídla cenu 3,05 milionu korun. Oproti předpokládané hodnotě zakázky je to téměř o 1,7 milionu Kč méně.
Parkovací místa budou oddělena třemi travnatými ostrůvky. Součástí stavby je i přeložka tří stožárů veřejného osvětlení včetně nového kabelového rozvodu a uzemnění, odstranění a nové vybudování oplocení areálu společnosti Navos, odvodnění ploch s vsakem dešťových vod a sadové úpravy včetně kácení tří vzrostlých stromů. Práce by měly být hotové do konce letošního roku.

Město aktuálně buduje i nové parkoviště v ulici Moravská poblíž svatebního salonu. Vznikne zde celkem 22 stání, včetně dvou míst pro imobilní řidiče. Akce zahrnuje i opravu účelové komunikace. Zakázku získala společnost EDMA z obce Luleč na Vyškovsku, která nabídla cenu 5,9 milionu korun. Hotovo by mělo být v říjnu.
Nové parkovací plochy vznikají i ve Zborovské ulici. Celkem třicet parkovacích míst, nová přístupová komunikace napojující se na Skopalíkovu ulici, oprava povrchů ve vnitrobloku garáží včetně zajištění odvodnění a nové veřejné osvětlení vzniknou v této lokalitě do konce letošního roku. Postará se o to společnost STRABAG, náklady činí cca deset milionů korun.
Nová parkovací místa již město v posledních dvou letech postavilo v ulicích Čs. Armády, Slovenského národního povstání (SNP) a Francouzská. Celkem tak na sídlišti Zachar nově vzniklo cca pět desítek parkovacích stání. Tím ale záměry na zlepšení parkování na tomto sídlišti nekončí.
Nové parkovací plochy totiž radnice chystá i v Albertově ulici blízko bytového domu nazývaného Děvín, kde by mělo být přes 80 míst, stavba parkoviště se připravuje také na místě bývalé kotelny ve Francouzské ulici, kde by mohly stát asi dvě desítky vozidel. Počítá se také s novými parkovišti v jiných částech města, konkrétně v ulicích Březinova a Mánesova.