Boeing 777X © Boeing Media

Boeing 777X © Boeing Media

Domů / Letecká doprava / EU zrušila sankce na dodavatele titanu Airbus z Ruska

EU zrušila sankce na dodavatele titanu Airbus z Ruska

Evropská unie údajně zrušila plány na zařazení největší ruské titanové společnosti VSMPO-AVISMA na svůj 7. sankční seznam. Společnost je významným dodavatelem titanu pro řadu evropských společností, včetně výrobce letadel Airbus. Podle diplomatů EU, s nimiž hovořil Wall Street Journal , byla společnost na poslední chvíli vyřazena ze seznamu sankcí.  

V dubnu 2022 generální ředitel Airbusu Guillaume Faury požádal společnosti vyrábějící titan, aby nebyly zahrnuty na sankční seznamy, ale zopakoval, že výrobce hledá alternativní zdroje titanu. Podle Fauryho by sice takové sankce nepoškodily Rusko, ale „masivně poškodily“ evropský letecký průmysl. V březnu 2022 Boeing, druhý největší výrobce letadel, oznámil, že zastavuje nákupy titanu z Ruska a pozastavuje své smlouvy s VSMPO-AVISMA. Před pozastavením byla ruská společnost největším dodavatelem titanu pro Boeing. 

Označeno:

Zanechat komentář

Social Icons

Pracovní pozice
kategorie práce
Typ práce
Město
 

Události

25 Dub
25 Dub 26
Brno
04 Kvě
4 Kvě 26
Dubai
12 Kvě
12 Kvě 26
Dubai
16 Kvě
16 Kvě 26

Přihlaste se k odběru webu e-mailem

Zadejte svou e-mailovou adresu pro odběr tohoto blogu a zasílání upozornění na nové příspěvky e-mailem.

Připojte se k 372 dalším odběratelům

Sledujte nás na sítích

Reklamy

Zjistěte více z Transport Minutes ®

Přihlaste se k odběru a pokračujte ve čtení. Získáte přístup k úplnému archivu.

Pokračovat ve čtení

Transport Minutes ®
Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.