Transport Minutes ®

Dopravní zpravodajství se zaměřením na zahraničí

CTL Logistics zahájilo přeshraniční trasu z Polska do Německa pro přepravu chemikálií

Pesa Gama pronajatá společnosti Rail Capital Partners (RCP) © CTL Logistics Group

Pesa Gama pronajatá společnosti Rail Capital Partners (RCP) © CTL Logistics Group

Společnost CTL Logistics Group zahájila provoz nové mezinárodní nákladní dopravy spojující polský Olsztyn s rafinerií v německém Großkorbetha.

Pesa Gama pronajatá společnosti Rail Capital Partners (RCP) © CTL Logistics Group
Pesa Gama pronajatá společnosti Rail Capital Partners (RCP) © CTL Logistics Group

Specifickou výzvou provozu bylo zvládnutí neelektrifikovaného úseku bez použití dieselové trakce. Za tímto účelem společnost CTL nasadila lokomotivu PESA Gama pronajatou od společnosti Rail Capital Partners (RCP). K překonání této překážky slouží dieselová lokomotiva na poslední míli. V současné době společnost provozuje šest lokomotiv Gama, které jsou pravidelně využívány pro dálkovou nákladní dopravu.

CTL Logistics uvádí, že pro budoucí provoz v tomto koridoru budou provozovány samostatně z vlastních zdrojů skupiny. Nová služba doplňuje stávající trasy společnosti CTL, které často překonávají vzdálenosti přesahující 1 000 km.

O autorovi

Discover more from Transport Minutes ®

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

0
Would love your thoughts, please comment.x
Transport Minutes ®
Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.