
foto PKP Intercity
Centrální komunikační přístav (CPK) a Korejská národní železnice (KNR) podepsaly dohodu o spolupráci. Společnost je mimo jiné zodpovědná za výstavbu nového letiště a vysokorychlostní železnice a jako správce železniční infrastruktury v Jižní Koreji se zaměří na výměnu znalostí a zkušeností pro rozvoj sítě vysokorychlostních železnic v Polsku. Dohodu podepsali Dr. Filip Czernicki, prezident CPK, a Seong-Hai LEE, prezident KNR.

Investice související s CPK jsou již několik let oblastí plodné polsko-korejské spolupráce. Již v roce 2021 společnost podepsala smlouvu s korejským správcem letiště Incheon , jednoho z nejlepších a největších letišť na světě, o konzultačních službách. V polovině roku 2023 vyhrálo korejské konsorcium společností Korea National Railway a Dohwa Engineering výběrové řízení na projektování 70kilometrového úseku vysokorychlostní železnice mezi Katovicemi a státní hranicí.
Dnes podepsaná dohoda s Korejskou národní železnicí, jejímž cílem je výměna znalostí a zkušeností v oblasti výstavby vysokorychlostní železniční sítě v Polsku, a zejména údržby tunelů a výhybek a diagnostiky železničních tratí, je přirozeným pokračováním dobré spolupráce společnosti se subjekty z Jižní Koreje.
Spolupráce v oblasti technologií, včetně železničního inženýrství a údržby tratí pro vysokorychlostní železnici, je klíčová pro zajištění bezpečnosti v každodenním provozu. Společnost KNR je zkušeným správcem více než 650 km železničních tratí a my bychom rádi co nejlépe využili její znalosti a zároveň se podělili o technická řešení, která hodláme použít při realizaci trati „Y“ Varšava – CPK – Lodž – Vratislav/Poznaň, říká Dr. Filip Czernicki, prezident CPK.
Korejská národní železnice (KNR) se zabývá plánováním, výstavbou, modernizací a údržbou železniční infrastruktury, jakož i realizací a řízením projektů souvisejících s vysokorychlostní železnicí, konvenčními tratěmi a nákladní dopravou.
Společnost KNR vybudovala a provozuje vysokorychlostní železniční tratě o celkové délce 657 km , včetně klíčových úseků pro jihokorejskou veřejnou dopravu, jako jsou:
- Vysokorychlostní železnice Gyeongbu (HSR), spojující Soul s Pusanem (412,5 km);
- Vysokorychlostní železnice Honam (HSR), která obsluhuje jihozápadní část země od Soulu přes Gwangju do Mokpoo , na vzdálenost téměř 184 km;
- Vysokorychlostní železnice (HSR) Suseo na jihu země o délce 61 km.
KNR je přítomna i na mezinárodní scéně. Doposud dokončila 88 železničních projektů ve 27 zemích , čímž přispěla k rozvoji moderní dopravní infrastruktury, mimo jiné v Číně, USA, Vietnamu nebo Súdánu.
Podobné zprávy
CPK vyhlásila výběrové řízení na návrh letištní policejní stanice
Tělové kamery ZSSK již rok v provozu Přispěly ke snížení agresivity vůči personálu o 21 %
Stadler dodal Švycarskému SOB 43 jednotek Flirt