České Dráhy spolupracují s Liftago

foto Liftago

Od 1. února 2024 spouští České dráhy ve spolupráci se službou Liftago nový servis pro cestující ovlivněné mimořádnými situacemi na železnici. Tato nová služba poskytne alternativní přepravu taxíkem do cílové stanice cestujícím v případech, kdy železniční dopravu přeruší události jako nehody na přejezdech, poruchy na trati nebo srážky s osobami a nelze zajistit jiný druh přepravy. Díky této spolupráci navíc nebude nutné řešit proplácení cesty, vyúčtování proběhne mezi Liftagem a Českými drahami automaticky, cestující nezaplatí nic.

Reklamy

Nová spolupráce se společností Liftago má za cíl zvýšit pohodlí a spokojenost cestujících při řešení mimořádnostech na železnici. Alternativní přeprava se společností Liftago je koncipována tak, aby cestujícím v nečekaných situacích poskytla rychlou a bezproblémovou dopravu do cíle jejich cesty. Díky tomu, že Liftago svými vozy pokrývá velkou část území České republiky, budeme schopni rychleji a efektivněji řešit požadavky cestujících.

Jaký je postup v případě potřeby zajistit alternativní přepravu

1. Kontaktujte zaměstnance ČD – průvodčí, pokladní nebo přímo Centrální zákaznický servis (CZS) Českých drah

Jakmile dojde k mimořádné události, která znemožní pokračování v cestě vlakem, předejte zaměstnancům ČD na sebe kontakt a vyčkejte dalších instrukcí.

2. Zajištění přepravy přes Liftago

Pokud se nepodaří zajistit jiný druh dopravy a vy se nacházíte v oblasti, kterou Liftago pokrývá (cca 80 % území ČR), CZS za vás objedná přepravu přímo. Informaci o přistavení vozidla a všechny další potřebné informace obdržíte od řidiče taxi. Za přepravu do 1 500 Kč neplatíte nic. Tato částka pokryje většinu standardních cest.

3. Alternativní postup mimo dosah Liftaga

V případě, že se ocitnete mimo dosah služby Liftago, zůstává možnost objednat si taxi tradičním způsobem – po získání takzvaného čísla souhlasu, které Vám zajistí průvodčí, pokladní nebo přímo CZS. To je důležité proto, aby vám náklady na přepravu do výše 1500 Kč / auto byly následně Českými drahami proplaceny.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading