
© Boeing
Společnost Boeing vykázala v prvním čtvrtletí roku 2025 menší ztráty, což ukazuje známky zotavení po těžkém období. Společnost vykázala ztrátu 49 centů na akcii, což je lepší než ztráta 1,13 dolaru ve stejném období loňského roku. Tržby vzrostly o 18 % na 19,5 miliardy dolarů, čímž překonaly prognózy analytiků.

Dodávky letadel prudce vzrostly. Boeing předal 130 komerčních tryskáčů, což představuje meziroční nárůst o 57 %. Objednávky zůstaly silné, s 221 čistými rezervacemi, včetně 20 letadel Boeing 777-9 a 50 letadel Boeing 737-8. Produkce Boeingu 737 je na cestě dosáhnout do konce roku 38 měsíčně.
Spolu s finanční zprávou Boeing uvedl, že se i nadále zaměřuje na snižování emisí. Společnost se drží svého plánu nulových čistých emisí, který zahrnuje udržitelné letecké palivo, modernizaci energie a úsilí o odstraňování uhlíku. Jeho nástroj Cascade i nadále podporuje snižování emisí v celém leteckém průmyslu.
Podobné zprávy
Skupina Aviation Capital podepsala definitivní dohodu o akvizici 20 letadel
Emirates rozšiřují nasazení modernizovaných letadel do osmi nových měst, A350 míří do Austrálie
Emirates získala jako první letecká společnost certifikaci pro podporu cestujících s autismem a vyškolila 30 000 zaměstnanců