• 17/05/2022 00:32

Westbahn začne jezdit do Mnichova

Stránka navštívena: 71
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 23 Sekund

Mnichov : Westbahn provozuje dálkové spoje mezi Vídní a Salcburkem již deset let – nyní soukromý poskytovatel zařazuje do svého jízdního řádu Mnichov jako první destinaci mimo Rakousko.

Bahncard platí ve vlacích Westbahn, ale ne například jízdenka Bayern

8. dubna nadešel čas na tři hodiny a 47 minut cesty vlakem mezi Vídní a Mnichovem. „Srdcem spojujeme dvě světová města,“ říká společnost.

Ve vlacích platí také Bahncard – 25, 50 nebo 100 – Deutsche Bahn. Kromě toho Westbahn nabízí různé speciální ceny pro trasu – „West Advantage Price“ (54,90 eur), přidělenou, s vlakem související „West Super Price“ (23,99 eur) a „West Active Price“ (39,99 eur), lidé nad 60 let mohou na své cesty využít od pondělí do čtvrtka. S každou jízdenkou Westbahn můžete s sebou vzít až čtyři děti do 15 let za jedno euro na cestu.

Prodejna Westbahn na hlavním nádraží v Mnichově od začátku dubna

Po krátké zastávce ve východním Mnichově jede Westbahn z hlavního nádraží v Mnichově na hlavní nádraží v Salzburgu. Po zastávkách ve Vöcklabruck, Attnang-Puchheim, Wels, Linz Hauptbahnhof, Amstetten a St. Pölten, Vídeň Hütteldorf a krátce poté Wien Westbahnhof.

Ranní vlak odjíždí z Wien Westbahnhof v 8.06, protijedoucí vlak odjíždí z Mnichova v 5.48 hodin. Zpočátku pojede Westbahn kvůli mnoha stavbám na trase čtyřikrát denně, od 2. srpna pak až šestkrát. Od začátku dubna bude denně otevřena také prodejna Westbahn na hlavním nádraží v Mnichově – na úrovni mezi S-Bahnem a nástupišti.

Do jaké míry se Westbahn dokáže prosadit jako konkurent DB, se teprve uvidí. Od června loňského roku Flixtrain poprvé vyzkoušel trasu Mnichov-Frankfurt a vlaková doprava byla poté na konci roku 2021 ukončena. Podle firmy chce ale začít znovu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %