• 27/05/2022 04:32

Amtrak představuje interiér nové Acely

Stránka navštívena: 53
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 59 Sekund
Americký provozovatel dálkové osobní železnice ukázal interiéry rychlovlaků objednaných u Alstomu. Nové jednotky mají lákat cestující na komfort a kratší jízdní doby než dnes. Jejich uvedení do provozu je naplánováno na příští rok.
Nové jednotky dodané společností Alstom mají být dodány v příštím roce. Budou použity v 735 km dlouhém severovýchodním koridoru (NEC) spojujícím Washington s Baltimorem, Philadelphií, New Yorkem a Bostonem. Plně elektrifikovaná trasa je jednou z nejvytíženějších tratí v USA a jedinou, na které lze jezdit vysokorychlostními vlaky. V roce 2016 Amtrak objednal 28 Acel EMU od Alstomu. Půjčku na tuto investici ve výši 2,45 miliardy USD poskytlo federální ministerstvo dopravy. 

Zcela nová kvalita železničního cestování v USA

Prezentace hotových interiérů objednaných kolejových vozidel je další fází výrobního procesu. Dopravce i výrobce kladou důraz na zvýšení standardu cestování. Podle prezidenta Amtraku Stephena Gardnera má nový vozový park znamenat zcela novou kvalitu. Elegantní design interiéru, nejnovější technologie, vybavení pro cestující a inovativní bezpečnostní řešení zcela změní zážitek z cestování vlakem. Přepravy na NEC budou rychlejší a efektivnější – oznámil Gardner.

Nové vlaky nabídnou nabíječky, USB porty, nastavitelné světelné body a více místa pro nohy. Počet míst se zvýší o 25 % (na 378). Amtrak chce mít nejmodernější a ekologicky udržitelnou flotilu amerických dopravců.

Amerika potřebuje vysokorychlostní železnici

Demokratický senátor Chuck Schummer zdůrazňuje, že nedostatek moderní vysokorychlostní železnice po celých Spojených státech pociťujeme již delší dobu. Dnes se rychle přibližujeme k systému HSR, který jsme již dlouho potřebovali. Nové jednotky dovezou cestující na místo určení rychleji, bezpečněji a efektivněji než kdykoli předtím, prohlašuje politik. Jak zdůrazňuje, zakázka Amtraku také umožnila vytvořit stovky nových pracovních míst.

Nové vysokorychlostní EMU se vyrábí v závodech Alstomu v Hornellu v New Yorku. „Pracujeme s téměř 250 americkými subdodavateli ve 27 státech,“ říká prezident Alstom Americas Michael Keroullé. Jak zdůrazňuje, podpora federální vlády a úřadů státu New York je pro výrobce velmi důležitá. 

Podle Amraku se významně uvažuje nad výstavbou a přestavbou současných tratí mezi Atlantou a Miami a Los Angeles a Las Vegas se San Franciskem, kde by výrazně ubylo leteckých spojů. V některých dnech jde o až 140 spojů. O něco málo méně spojů létá denně mezi Dallasem a Houstnem, kde je v plánu výstavba vysokorychlostní tratě také. Podle místních politiků by významně se snížil dopad provozu letadel na takto krátké vzdálenosti a pomohlo v zaměstnanosti.

foto Amtrak

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %