• 27/05/2022 05:04

Alstom dodává nové dvoupatrové vlaky pro Kinzigtalbahn

Stránka navštívena: 66
0 0
Doba čtení příspěvku:52 Sekund

Frankfurt nad Mohanem : Francouzská železniční společnost Alstom dodává DB Regio AG 29 dvoupatrových vlaků pro budoucí provoz na tratích Frankfurt-Bebra (RE 50) a Frankfurt-Wächersbach (RB 51).

Nové vlaky se budou vyrábět v závodě Alstom Salzgitter a budou nasazeny na Kinzigtalbahn od změny jízdního řádu dne 14. prosince 2025, jak společnost, DB Regio AG a RMV v pondělí společně oznámily. Standardem vozidla typu Coradia Stream HC by měly být zásuvky na místě a bezplatné WiFi.

Rychlejší zrychlení vlaků by také mělo zkrátit cestovní dobu mezi Frankfurtem a Fuldou na lince RE 50 v průměru o osm minut, jak uvedl předseda regionálního vedení DB Regio Mitte Maik Dreser. Podle jízdního řádu je aktuálně doba jízdy 83 minut.

Je zde také více místa, jak vysvětlil generální ředitel RMV Knut Ringat: „S novými vlaky budeme moci nabídnout více než 1 080 míst mezi Frankfurtem a Východním Hesenskem ve špičce a 840 místo dřívějších 720 míst v jiných jízdních časech. “ DB Regio AG provozuje dvě linky Kinzig Valley Railway jménem RMV a Severohesenského dopravního sdružení (NVV).

DPA

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %