• 27/05/2022 06:02

44 naklápěcích souprav SBB prochází modernizací

Stránka navštívena: 59
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 39 Sekund

Zurich: Půjde o největší modernizaci vozidel v historii dálkové dopravy SBB: 44 naklápěcích vlaků (ICN) bude kompletně obnoveno po každých šesti milionech ujetých kilometrů. Práce jsou plánovány v letech 2021 až 2029 v závodě SBB Yverdon-les-Bains.

Od zcela nového designu interiéru po lepší příjem mobilních telefonů a moderní zákaznický informační systém s investicí přes 400 milionů švýcarských franků plánuje SBB největší modernizaci vozidel v historii dálkové dopravy. 44 naklápěcích vlaků (ICN) má nyní v průměru najeto téměř šest milionů kilometrů a dostaly se do poloviny svého životního cyklu. Nyní se upravují na dalších 20 let provozu.

To zvyšuje komfort pro cestující: četné inovace jsou plánovány zejména v prostoru pro cestující: Mezi ně patří přepracovaná koncepce osvětlení, nové čalounění a čalounění sedadel, nové koberce a boční stolky s integrovanými zásuvkami, modernizace restaurace a redesign rodinné zóny. V obchodní zóně dojde k výměně stávajících stolů za nové. SBB přebírá četné prvky z flotily IC2000, která byla na několik měsíců obnovena.

Díky instalaci laserem perforovaných skel se zlepšil příjem mobilních telefonů v ICN. V budoucnu se budou rezervace míst zobrazovat elektronicky a bude obnoven zákaznický informační systém. Tam, kde je to nutné a možné, SBB přizpůsobí vozidla požadavkům zákona o rovnosti osob se zdravotním postižením.

8 let, kolem 110 zaměstnanců

Modernizační práce v závodě SBB Yverdon-les-Bains by měly trvat od roku 2021 do roku 2029. Pracuje na nich kolem 110 zaměstnanců. Aby práce probíhala optimálně, musela SBB vozidla rozebrat až ke karoserii a znovu je sestavit. Dokončení prvního prototypu je plánováno na konec roku 2022.

44 naklápěcích vlaků Intercity bylo pořízeno v letech 1999 až 2005 a nyní jsou v polovině své životnosti. Dnes se používají hlavně na trasách Genève-Aéroport – Biel/Bienne – Zurich HB – St. Gallen – Rorschach a Lausanne – Biel/Bienne – Zurich HB – St. Gallen a Biel/Bienne – Delémont – Basilej SBB; po zavedení nových vlaků Giruno na Gotthardu jen občas na severojižní ose Basilej/Curych – Lugano. Postupné vyřazování ICN z provozu je pak plánováno od roku 2036 do roku 2043.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %